Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 878
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strzegom bez chirurga, neurologa i laryngologa

Czwartek, 30 grudnia 2010, 7:23
Aktualizacja: 8:42
Autor: KO
Strzegom: Strzegom bez chirurga, neurologa i laryngologa
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Strzegomskie Centrum Medyczno–Diagnostyczne nie ma kontraktu na przyszły rok na poradnię chirurgiczną, a przychodnia Zdrowie nie ma podpisanych umów z neurologiem i laryngologiem. Radni zaapelowali w tej sprawie do Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Radni Rady Miejskiej w Strzegomiu w trosce o zdrowie mieszkańców Gminy Strzegom apelują do Dyrektora Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu we Wrocławiu o przyznanie dla Strzegomskiego Centrum Medyczno-Diagnostycznego sp. z.o.o w Strzegomiu ul. Witosa 7 kontraktu na świadczenia zdrowotne w zakresie Poradni Chirurgii Ogólnej na rok 2011 oraz o poparcie w konkursie uzupełniającym Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zdrowie w Strzegomiu ul. Kościelna 4 w sprawie podpisania kontraktu z dwoma dotychczasowymi specjalistami tego zakładu: neurologiem i laryngologiem – mówi Małgorzata Kus-Pożoga ze strzegomskiego magistratu.

Zdaniem radnych taka sytuacja ogranicza prawo dostępu do świadczeń zdrowotnych mieszkańcom prawie dwudziestoośmiotysięcznej gminy, co jest nie do przyjęcia. Brak specjalistów z tego zakresu spowoduje długie terminy oczekiwania na wizytę. - Prosimy więc o weryfikację pierwotnych ustaleń, a w konsekwencji podpisanie kontraktów na świadczenie tych usług – apelują radni.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group