Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Morawa: Strzegom Horse Trials: trwa wielkie odliczanie

Piątek, 3 maja 2013, 12:42
Aktualizacja: 12:42
Autor: red.
Największe w Polsce i jedne z najważniejszych w Europie zawody jeździeckie we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego – Strzegom Horse Trials – już za miesiąc. Na przełomie maja i czerwca, do Morawy koło Strzegomia już po raz jedenasty zawitają największe gwiazdy światowego wkkw.

Podczas czterech dni sportowej rywalizacji rozegranych zostanie pięć konkursów międzynarodowych CI-short1*, CI-short2*, CI-long2*, CI-long3* oraz najbardziej prestiżowy w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej - CIO-short3* – Puchar Narodów, w którym rywalizują teamy narodowe.

Największych emocji tradycyjnie dostarczy próba terenowa – cross, która co roku stawia przed zawodnikami nowe wyzwania. Zmieni się układ przeszkód oraz linie ich pokonywania, a na trasie staną przeszkody pomalowane przez młodych artystów z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Na trasie staną 24 przeszkody, niektóre z nich będą dwu, a nawet trzy członowe, dlatego koń będzie musiał łącznie oddać 33 skoki. Tradycyjnie najbardziej widowiskowe przejazdy skupią się wokół kompleksu wodnego. Z tego miejsca z bliskiej odległości będzie możliwość obejrzenia aż 13 skoków przez przeszkody.

Próba terenowa podczas strzegomskich zawodów w ocenie zawodników należy do wymagających i wymaga od nich samych i koni koncentracji, pełnego zaangażowania i utrzymania dobrego rytmu.

Więcej informacji na www.StrzegomHorseTrials.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group