Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strzegom ma świętych patronów

Wtorek, 14 września 2010, 8:09
Aktualizacja: 8:17
Autor: KO
Strzegom: Strzegom ma świętych patronów
Fot. UMiG Strzegom
Ksiądz Marek Babuśka, proboszcz parafii pw. św. app. Piotra i Pawła w Strzegomiu oraz rada parafialna wnioskowali o ustanowienie świętych Piotra i Pawła Patronami Miasta Strzegomia. I udało się, radni przegłosowali uchwałę o tym mówiącą.

- W ten sposób uczczony zostanie jubileusz dziesięciolecia nadania strzegomskiej świątyni tytułu Bazyliki Mniejszej – mówi Małgorzata Kus-Pożoga ze strzegomskiego magistratu. - Dodajmy jeszcze, że apostołowie od siedmiuset lat widnieją na tarczy strzegomskiego herbu.

Ubiegłotygodniowa sesja obfitowała w ważne uchwały. Radni zagłosowali w sprawie zatwierdzenia „Planu odnowy miejscowości Międzyrzecze”, który przyczyni się do wykorzystania inicjatywy mieszkańców dla poprawy warunków i jakości życia mieszkańców wsi. Dzięki temu gmina i sołectwo będą mogły ubiegać się o dotacje w ramach konkursów i programów Unii Europejskiej. Przyjęto także uchwałę w sprawie zaliczenia do kategorii dróg gminnych drogi wewnętrznej biegnącej z ul. Olszowej w Strzegomiu do drogi wojewódzkiej nr 374. Podjęto również uchwałę w sprawie zaciągnięcia pożyczki na zadanie inwestycyjne pod nazwą „Przebudowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej miasta Strzegom – I etap „Budowa kanalizacji sanitarnej w ulicach Rybna i Morska”. Pożyczka na kwotę 987 200,00 zł zostanie zaciągnięta w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska. Budowa kanalizacji to zadania o dużej wartości kosztorysowej, dlatego pozyskanie pożyczki na jego realizację jest jak najbardziej zasadne. A ostatnia uchwała tej sesji dotyczyła udzielenia pomocy finansowej gminie Bogatynia, która została bardzo poszkodowana w wyniki ostatniej powodzi. Rada Miejska w Strzegomiu zadecydowała o przekazaniu 30 000 zł dla Bogatyni. Ponadto ustalono, że radni wesprą poszkodowaną gminę dodatkowo w ramach własnych środków.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group