Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strzegom: Rozwojowo i społecznie

Wtorek, 24 maja 2016, 13:24
Aktualizacja: 13:26
Autor: opr.red.
Strzegom: Strzegom: Rozwojowo i społecznie
Fot. użyczone
Środki finansowe na termomodernizację placówek oświatowych, nowe nazwy ulic w Strzegomiu, nadanie nazwy dla ronda położonego w Strzegomiu, pomoc finansowa dla powiatu świdnickiego i pomoc rzeczowa dla Komendy Wojewódzkiej Policji, przyjęcie bardzo ważnych programów społecznych – to tylko niektóre z uchwał podjętych przez radnych na sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w poniedziałek, 23 maja br.

W trosce o najmłodszych

Gmina planuje złożyć wniosek o dofinansowanie termomodernizacji 6 budynków placówek oświatowych na terenie gminy Strzegom tj. PSP nr 2 w Strzegomiu, Gimnazjum nr 1 i 2 w Strzegomiu, Publiczne Przedszkole nr 2, Przedszkole w Jaroszowie i Stanowicach. W ramach zadania zostaną wykonane: docieplenie ścian, nowe elewacje, częściowa wymiana okien i systemu centralnego ogrzewania. Wartość całkowita zadania to kwota ok. 4,9 mln zł, przy dofinansowaniu w wys. 85% tj. ok. 3,3 mln zł.

Wsparcie finansowe i rzeczowe

Gmina Strzegom udzieliła pomocy finansowej w kwocie 3,5 tys. zł powiatowi świdnickiemu zł z przeznaczeniem na wsparcie akcji bezpłatnych badań i konsultacji specjalistycznych pn. "Nasze Zdrowie", która odbędzie się 18 czerwca br. w Strzegomiu. W ramach tej akcji wykonywane będą bezpłatne badania densytometryczne w kierunku osteoporozy, badanie wzroku, słuchu, poziomu cukru we krwi, cholesterolu, wad postawy, analizy składu masy ciała. Ze środków budżetu gminy Strzegom, w formie pomocy rzeczowej dla Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, przeznaczono kwotę w wysokości 22 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej termomodernizacji budynku Komisariatu Policji w Strzegomiu.

Nowe nazwy

W wyniku konsultacji społecznych i decyzją strzegomskich radnych rondo na skrzyżowaniu ulic: Wesołej - Armii Krajowej w Strzegomiu otrzymało nazwę "Rondo 14. Strzegomskiego Pułku Radioliniowo-Kablowego". Pojawiły się także 3 nowe nazwy ulic: Familijna, Pogodna i Spokojna, które zlokalizowane są na Domkach w Strzegomiu.

Ratujemy zabytki

Podjęto również uchwałę o udzieleniu dotacji z budżetu gminy na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na terenie gminy Strzegom. Kwotę 50 tys. zł przeznaczono na kontynuację zadania: "Remont dachu nawy głównej kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Jaroszowie"; 18 tys. zł - na kontynuację zadania: "Remont dachu kościoła pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Rusku"; 35 tys. zł - na realizację zadania: "Remont elewacji kościoła filialnego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kostrzy"; 35 tys. zł - na realizację zadania: "Odnowienie i izolacja ścian budynku kościoła pw. Chrystusa Króla w Goczałkowie"; 50 tys. zł na realizację zadania: "Kontynuacja remontu dachu XIV-wiecznego kościoła św. Jadwigi i renowacja tynków wewnętrznych"; 12 tys. zł na realizację zadania: "Konserwacja konfesjonału w kościele pw. Trójcy Świętej w Olszanach".

Ważne programy społeczne

Radni ponadto przyjęli: "Program profilaktyki próchnicy i chorób jamy ustnej u dzieci ze szkół podstawowych w gminie Strzegom", który będzie realizowany od września do grudnia 2016 r., "Gminny Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2016-2018", "Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych gminy Strzegom na lata 2016-2020" i "Program Wspierania Rodziny w gminie strzegom na lata 2016-2020". Przyjęto również sprawozdanie z realizacji programu współpracy gminy Strzegom z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w zakresie realizacji zadań publicznych w 2015 r., sprawozdanie z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzegomiu za 2015 r. oraz ocenę zasobów pomocy społecznej za 2015 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group