Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strzegomianie świętowali niepodległość

Środa, 14 listopada 2018, 17:20
Autor: red
Strzegom: Strzegomianie świętowali niepodległość
Fot. UM Strzegom
Minęło właśnie 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. W całym kraju i za granicą nasi rodacy świętowali to wspaniałe wydarzenie. Także w naszym mieście odbyły się przepiękne uroczystości patriotyczne, które zapamiętamy jeszcze na długo.

Po zakończeniu mszy św., odprawionej w Bazylice Mniejszej przez biskupa świdnickiego ks. bp. Ignacego Deca, 100 par młodzieży zatańczyło na strzegomskim Rynku poloneza. Mieszkańcom szczególnie przypadła do gustu efektowna musztra paradna w wykonaniu żołnierzy 10. Brygady Logistycznej z Opola. Pod pomnikiem jednego z Ojców Niepodległości - Ignacego Jana Paderewskiego tradycyjnie złożono okolicznościowe wieńce i kwiaty.

Na parkingu Strzegomskiego Centrum Kultury można było zobaczyć wystawę sprzętu militarnego i uczestniczyć w wojskowym festynie z grochówką. W SCK miał miejsce przepiękny koncert pn. "Niepodległa łączy pokolenia". Władze miasta przyznały kolejnym mieszkańcom honorowe tytuły "Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej" oraz wręczyły pierwsze okolicznościowe medale z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Ponadto radny sejmiku województwa dolnośląskiego Marek Dyduch - w imieniu przewodniczącego - wręczył 4 członkom Towarzystwa Miłośników Ziemi Strzegomskiej medale "Zasłużony dla województwa dolnośląskiego". Całość obchodów niepodległościowych w Strzegomiu zwieńczył występ gwiazdy sceny muzycznej w Polsce - Eleni, która zaśpiewała swoje największe przeboje.

Tytuł "Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej" przypadł: Stanisławie Ćwik, Jolancie Chabierskiej, Julii Kloc, Aleksandrze Orabczuk, Irenie Kowalskiej, Teresie i Jerzemu Cichońskim, Józefowi Kuźmie, Jadwidze Nakoniecznej, Henrykowi Dylewskiemu, Franciszkowi Wołowcowi, Antoniemu Larczyńskiemu i Krzysztofowi Skolakowi.

Medale z rąk Marka Dyducha otrzymali: Urszula Jarosińska, Edmund Szczepański, Józef Białek i Maciej Ciochoń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group