Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 757
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strzegomscy licealiści w etapie wojewódzkim Konkursu Filozofii Klasycznej

Czwartek, 26 kwietnia 2018, 7:58
Autor: red
Strzegom: Strzegomscy licealiści w etapie wojewódzkim Konkursu Filozofii Klasycznej
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Trzecia edycja Konkursu Filozofii Klasycznej odbywa się pod hasłem:"Kiedy jestem wolny?". Jego adresatem jest młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu Dolnego Śląska.

Zmagania konkursowe prowadzone są na trzech etapach: szkolnym, okręgowym i wojewódzkim.

Do etapu okręgowego w roku szkolnym 2017/2018, z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, zakwalifikowali się: Wiktoria Rakoczy, Wiktoria Prydoń-Szlenk, Marta Gazda, Ada Myszczyszyn. Aleksandra Burdzy, Marcin Mazur. Zostali oni wyłonieni podczas etapu szkolnego, w trakcie którego zmierzyli się z testem (obejmującym pytania zamknięte i otwarte) sprawdzającym wiedzę z literatury podmiotu zogniskowanej na kwestiach dotyczących wolności. Troje z nich: Ola Burdzy, Marcin Mazur i Marta Gazda weszli do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 20 kwietnia 2018 roku w Instytucie Filozofii Chrześcijańskiej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Znaleźli się oni w zaszczytnym gronie 29 uczniów z całego województwa. Eliminacje na tym etapie polegają na udzieleniu ustnych odpowiedzi na pytania związane z treścią obowiązującej literatury oraz na analizie krótkiego tekstu filozoficznego.

W wyniku eliminacji jury wyłoni trzech finalistów i trzech laureatów etapu wojewódzkiego. Warto dodać, że celem konkursu jest: przybliżanie młodzieży specyfiki myślenia filozoficznego i jego znaczenia w rozumieniu rzeczywistości, uświadamianie bogactwa myśli klasycznej, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, formułowania wypowiedzi oraz pogłębionej refleksji nad człowiekiem i otaczającym go światem. Organizatorem Konkursu Filozofii Klasycznej jest Instytut Filozofii Chrześcijańskiej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Gratulujemy uczestnikom wyników etapu okręgowego i życzymy dalszych sukcesów w etapie wojewódzkim. Słowa uznania kierujemy też wobec opiekunki merytorycznej uczniów - pani Małgorzaty Kucharskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group