Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 902
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strzegomska Barbórka

Środa, 30 listopada 2016, 11:33
Autor: red
Strzegom: Strzegomska Barbórka
Fot. UM Strzegom
Na przełomie listopada i grudnia w Polsce odbywają się uroczystości barbórkowe związane z przypadającym 4 grudnia liturgicznym wspomnieniem św. Barbary.

Strzegomska "Barbórka" miała miejsce 25 listopada. Jej organizatorem było Stowarzyszenie Kierowników Ruchu Zakładów Górniczych w Strzegomiu.

Strzegomskie obchody barbórkowe to doskonała okazja, by wspólnie mogli spotkać się przedstawiciele środowiska kamieniarzy i górników-skalników. "Barbórka" rozpoczęła się od przemarszu wokół strzegomskiego Rynku, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Wałbrzycha. Po jego zakończeniu wszyscy udali się do sali Strzegomskiego Centrum Kultury II, by świętować podczas tradycyjnej karczmy piwnej. W trakcie piątkowej uroczystości nie mogło oczywiście zabraknąć okolicznościowych życzeń i odznaczeń branżowych.

Wśród zaproszonych gości byli m. in.: Miranda Ptak - zastępca dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego we Wrocławiu, Leszek Loch - dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, ks. kanonik Marek Żmuda - kapelan górników-skalników i kamieniarzy diecezji świdnickiej oraz władze samorządowe Strzegomia.

Już dzisiaj zapraszamy na mszę św. w intencji górników-skalników i kamieniarzy, która odbędzie się 4 grudnia br. o godz. 13.00 w Bazylice Mniejszej w Strzegomiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group