Czytających: 1515

Strzegom: „Strzegomska dwunastka" z medalami

Wtorek, 12 kwietnia 2016, 12:38
Aktualizacja: Środa, 13 kwietnia 2016, 12:40
W Bukówcu Górnym odbył się 31. Bieg Sokoła i 19. Mistrzostwa Polski Lekarzy w biegu na dystansie 15 km.

Tradycyjnie już w Bukówcu Górnym nie zabrakło strzegomskich biegaczy.

W klasyfikacji generalnej kobiet Mistrzostw Polski Lekarzy Marzena Król-Pidanty zajęła III miejsce i zdobyła tytuł II wicemistrzyni Polski. W Mistrzostwach Polski Lekarzy prowadzono również klasyfikacje w kategoriach wiekowych, gdzie Magda Bąk została sklasyfikowana na I miejscu w kategorii wiekowej K40-49.

W sumie na głównym dystansie 15 km pobiegło 6 biegaczek i 9 biegaczy naszej społeczności - były wspaniałe debiuty i nowe życiówki. Barbara Pietras ukończyła bieg główny na 5. miejscu w kategorii wiekowej, a Justyna Fedyczkowska była 7. również w kategorii wiekowej. Na dystansach krótszych - 1, 2 i 5 km pobiegło w sumie 19 biegaczek i biegaczy.

Jak co roku, poza dorosłymi biegaczami w wyjeździe uczestniczyła młodzież. Do naszej społeczności dołączyli w tym roku uczniowie szkół - ZSP Jaroszów i PSP Olszany. Tutaj również możemy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami. W biegu na 5 km Dominika Sydor (ZSP Jaroszów) zajęła 4. miejsce w stawce 21 biegaczek. W biegu na 2 km Paweł Markowski (ZSP Jaroszów) wygrał w stawce 67 biegaczy, a Jakub Wiśniowski (PSP Olszany) był 4. Na tym samym dystansie wśród dziewcząt 4. miejsce zajęła Martyna Krzyszczak (ZSP Jaroszów), a Patrycja Rostkowska (Rogoźnica) była 7 - sklasyfikowano 40 biegaczek. Na dystansie 1 km Dawid Redlica (ZSP Jaroszów) zajął 5. miejsce w stawce 67 biegaczy.

Tego samego dnia biegacze naszej społeczności startowali również w 43. Maratonie Dębno oraz 11. PZU Półmaratonie Warszawskim. Wszyscy ukończyli swoje biegi uzyskując bardzo dobre wyniki - w tym życiówki na królewskim dystansie 42,195 km i w półmaratonie. Do grona maratończyków dołączył kolejny biegacz - Marcin Bernatek, który w Dębnie uzyskał czas 3:39:02.