Czytających: 1701

Strzegom: „Strzegomska Dwunastka za nami

Czwartek, 25 czerwca 2015, 12:52
Za nami IV Ogólnopolski Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Strzegomia „Strzegomska Dwunastka – Biegajmy Razem".

Mężczyźni pokonali 12 km (3 pętle), a kobiety - 8 km (2 pętle). Przed biegiem głównym rozegrano zawody dla uczniów szkół na boisku sportowym Zespołu Szkół w Strzegomiu.

Najważniejszy bieg wystartował punktualnie o godz. 12.00. Na wszystkich uczestników czekał atrakcyjny pakiet sportowy, a na mecie - pamiątkowy medal i ciepły posiłek. Najlepsi biegacze - we wszystkich kategoriach wiekowych - otrzymali piękne, kamienne, puchary i karty upominkowe.

Bieg główny ukończyło 245 zawodników (181 panów i 64 panie). W ramach biegu rozegrano także Ogólnopolskie Mistrzostwa w Bieganiu Branży Kamieniarskiej.

Wśród mężczyzn najlepszy był Ukrainiec Dmitrij Kononow, który wyprzedził Czecha Pavla Brydla i ubiegłorocznego zwycięzcę - Łukasza Kondratowicza z Kamiennej Góry. Najlepszym biegaczem z gminy Strzegom był Tomasz Krymski z Jaroszowa (13. w klasyfikacji ogólnej). W klasyfikacji kobiet bezkonkurencyjna okazała się Halina Szczęsna - Radzikowska ze Świdnicy. Najwyższą lokatę z mieszkanek gminy Strzegom zajęła Brygida Szymańska, która uplasowała się na znakomitym 4. miejscu.

Organizatorami biegu byli AKS Strzegom oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Urzędu Miejskiego oraz Województwa Dolnośląskiego. Wydarzenie zrealizowane zostało przez Społeczność Biegową - Strzegomska Dwunastka.