Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 552
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strzegomska licealistka z indeksem

Środa, 3 maja 2017, 7:53
Autor: red
Strzegom: Strzegomska licealistka z indeksem
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Aleksandra Burdzy – uczennica klasy IIa Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu została jedną z laureatek II edycji Konkursu Filozofii Klasycznej.

Organizatorem Konkursu Filozofii Klasycznej (KFK) był Instytut Filozofii Chrześcijańskiej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, pod patronatem honorowym Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Tegoroczna edycja organizowana w roku szkolnym 2016/2017 przebiegała pod hasłem: "Kim jest człowiek?". Organizatorzy mieli na celu przybliżyć młodzieży specyfikę myślenia filozoficznego i jego znaczenia w rozumieniu rzeczywistości, uświadomić bogactwo myśli klasycznej, rozwinąć umiejętności logicznego myślenia, formułowania wypowiedzi oraz pogłębić refleksję nad człowiekiem i otaczającym go światem. Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy (szkolny) oraz drugi (okręgowy) polegał na rozwiązaniu tekstu wielokrotnego wyboru oraz pisemnej odpowiedzi na pytania otwarte. Mimo dużej konkurencji Ola zakwalifikowała się do ostatniego etapu - etapu wojewódzkiego. Odbył się w siedzibie PWT we Wrocławiu. Eliminacje polegały na udzieleniu ustnej odpowiedzi na pytania związane z treścią obowiązującej na tym etapie literatury oraz na analizie tekstu filozoficznego. W tym etapie wyłoniono 3 finalistów i 3 laureatów. Uczennica klasy drugiej dziennikarsko-medialnej i prawniczej otrzymała nagrody rzeczowe (książkowe) oraz indeks na kierunek filozoficzny PWT we Wrocławiu. Warto dodać, iż w pierwszym etapie konkursu ogółem wzięło udział 370 uczestników. W okręgowym 102, a w wojewódzkim 30. Ola znalazła się zaszczytnym gronie 8 najlepszych ostatniego etapu, zdobywając tytuł laureatki. Bardzo gratulujemy Oli i jej opiekunce merytorycznej - Pani Małgorzacie Kucharskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group