Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 941
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Morawa: Strzegomska młodzież i uzależnienia

Wtorek, 8 czerwca 2010, 12:23
Aktualizacja: 12:25
Autor: KO
Morawa: Strzegomska młodzież i uzależnienia
Fot. UMiG Strzegom
Młodzi Polacy i Niemcy rozmawiali o problemach współczesnej młodzieży. Na terenie kompleksu pałacowego w Morawie uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Strzegomiu oraz Geschwister School w Auerbach przez pięć dni integrowali się, dzielili swoimi planami i marzeniami związanymi z ich przyszłością prywatną i zawodową.

Goście z Auerbach przyjechali do Polski w ramach projektu pod hasłem „Młodzież a uzależnienia”. Wspólnie z młodymi strzegomianami zwiedzili Kłodzko, Krzyżową, Wrocław i Bolków. Przeprowadzili nawet sondy uliczne na temat uzależnień i ich przyczyn i wzięli udział w lekcji średniowiecznej historii podczas bolkowskiego turnieju rycerskiego.

Okazało się, że problem uzależnień w podobnym stopniu dotyczy młodzieży polskiej, jak i niemieckiej. Okazało się również, że młodzi odrzucają stereotypy i uprzedzenia. W ostatnim dniu dwunastoosobowe grupy Polaków i Niemców otrzymały czerwone serduszka i czarne łezki. Na sercach umieścili hasła sugerujące działania i sytuacje, które im się podczas tych pięciu dni podobały, a na łezkach te, które wymagają w przyszłości poprawy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group