• Środa, 17 lipca 2019
  • Godz. 7:08
  • Imieniny: Aleksego, Anety, Bogdana, Jadwigi
  • Czytających: 781
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Strzegomski „Orlik” oficjalnie otwarty

Wiadomości: Region - Strzegom
Czwartek, 26 listopada 2009, 8:23
Aktualizacja: 8:33
Autor: UMiGS, opr. MaS
Fot. użyczone
„Orlik 2012” dołączył do innych obiektów sportowych gminy Strzegom. Obok hali widowiskowo–sportowej, kompleksu basenów odkrytych i boiska „Blisko Boisko” jest następnym ważnym ogniwem strzegomskiej bazy sportowo–rekreacyjnej.

„Orlik” został otwarty 23 listopada 2009 r. W uroczystości tej udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich, lokalnych i powiatowych na czele ze starostą świdnickim Zygmuntem Worsą i delegacje sąsiednich gmin – Świdnicy, Jaworzyny Śląskiej, Żarowa i Świebodzic. Przybyli także proboszczowie strzegomskich parafii, radni, sołtysi, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych oraz mieszkańcy gminy Strzegom, którzy naocznie chcieli się przekonać, jak prezentuje się „Orlik”.

- Cieszę się, że Strzegom potrafi wykorzystać każdą szansę rozwoju, jaka się przed nim pojawi. To, że dziś możemy się tu spotkać i świętować otwarcie nowoczesnego kompleksu sportowego, jest tego najlepszym dowodem. – mówił Zbigniew Szczygieł, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

- Jestem przekonany, że „Orlik” będzie dobrze służył naszym mieszkańcom, że stanie się miejscem rodzinnym, miejscem spotkań oraz będzie stanowił prawdziwą wizytówkę naszej gminy. Dziękuję za wsparcie tym wszystkim, bez których zaangażowania i pracy budowa „Orlika” nie mogłaby dojść do skutku – podkreślał w swoim przemówieniu burmistrz Strzegomia Lech Markiewicz, który odczytał list gratulacyjny od premiera Donalda Tuska.

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Strzegomia, członek Zarządu Województwa Zbigniew Szczygieł, przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Wasyliszyn oraz kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzej Rajtar. Kompleks poświęcił ksiądz proboszcz Marek Żmuda. Pierwszego gola, do bramki, na której stał młody zawodnik AKS-u Strzegom, strzelił Lech Markiewicz. Następnie swoich sił spróbowali inni burmistrzowie oraz przedstawiciele władz. Goście mieli okazję złożyć swoje podpisy na piłce oraz zostawić pamiątkowy wpis w kronice OSiR-u.

Całkowity koszt zadania to kwota 1,5 mln zł. Budowa kompleksu była możliwa dzięki dofinansowaniu od samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012” w kwocie łącznej 666 tys. zł. Kompleks sportowo-rekreacyjny składa się z boiska do piłki nożnej, boiska wielofunkcyjnego, boiska do tenisa, zaplecza sanitarno-szatniowego i placu zabaw.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group