Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 689
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strzegomski OSiR ma już 20 lat!

Wtorek, 3 czerwca 2014, 9:34
Aktualizacja: 9:38
Autor: red.
Strzegom: Strzegomski OSiR ma już 20 lat!
Fot. użyczone
Okrągłą rocznicę powstania obchodzi w tym roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Dokładnie 16 maja 1994 r. powołano do życia nową instytucję, której głównym zadaniem było i jest m. in. koordynowanie działań i współpracy z instytucjami i stowarzyszeniami kultury fizycznej, udostępnianie obiektów dla organizowania imprez sportowo–rekreacyjnych i kulturalnych, współorganizowanie zawodów sportowych oraz imprez masowych, a także popularyzowanie zdrowych form aktywnego wypoczynku, zdrowego trybu życia i różnorodnych form rekreacji i wypoczynku.

Pierwsza siedziba OSiR-u mieściła się przy ulicy A. Mickiewicza 2 na terenie campingu, w jednym z domków letnich. W lipcu 1994 roku do Ośrodka Sportu i Rekreacji włączono hotel i restaurację „Granit” oraz wprowadzono dodatkowy wpis o działalności hotelarsko-gastronomicznej. Do hotelu znajdującego się w samym centrum naszego miasta przeniesiono główną siedzibę OSiR-u. Kolejnym etapem zmian w bazie OSiR-u była prywatyzacja części hotelarsko-restauracyjnej, która została wyłączona z zakładu i sprzedana w przetargu prywatnemu przedsiębiorcy w grudniu 1996 roku. Ze względu na brak miejsca, na siedzibę OSiR-u zostało utworzone nowe biuro na terenie hali sportowej przy ul. Św. Jana, gdzie znajdowało się ono do 2005 roku. Następna zmiana, tym razem wiążąca się z ustawą o finansach publicznych to przekształcenie w grudniu 1999 roku zakładu budżetowego w jednostkę budżetową. Od tego momentu do dnia dzisiejszego instytucja funkcjonuje jako jednostka budżetowa - Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

W kwietniu 2005 roku po oddaniu do użytku nowej hali widowiskowo-sportowej przeniesiono do tego obiektu siedzibę OSiR. Ostatnie lata obfitują w ogromne inwestycje na terenie OSiR-u. Został wybudowany kompleks basenów kąpielowych, kompleks boisk Orlik 2012, w trakcie zimy mieszkańcy gminy Strzegom mogą skorzystać z lodowiska. Już niedługo czekają nas kolejne wielkie zmiany, dzięki czemu będziemy mogli pochwalić się jednym z najnowocześniejszych ośrodków sportu w regionie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group