Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 647
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strzegomskie Centrum Kultury otworzy się na nowo

Piątek, 2 marca 2012, 8:49
Aktualizacja: 8:50
Autor: red
Strzegom: Strzegomskie Centrum Kultury otworzy się na nowo
Fot. użyczone
Wyremontowane podwoje otworzy w dniu 14.03.2012r.,o godzinie 18:00, kiedy to po zakończeniu drugiego i ostatniego etapu remontu zostanie wystawiony spektakl pt: ” Blondynki wolą mężczyzn” cieszący się w tym sezonie niezwykłą popularnością.

Zaprosimy państwa do praktycznie nowego obiektu, który po tak dużych zmianach zarówno w wyglądzie zewnętrznym jak i wewnętrznym jest przygotowywany z nową ofertą dla osób zainteresowanych edukacją kulturalną oferowaną przez Strzegomskiego Centrum Kultury.

Idąc za oczekiwaniami płynącymi z lokalnego środowiska proponujemy Państwu nową salę widowiskową wyposażoną w naprawdę nowoczesny sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy gwarantujący dobry odbiór produkcji scenicznej. Nowe wyposażenie widowni podniesie znacznie komfort dla widzów i pozwoli na lepsze doznania artystyczne. Proponujemy Państwu kino, co prawda nie w 3D, ale obiecujemy, że dołożymy starań aby zapewnić Państwu dobry repertuar zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Wyremontowane pomieszczenia zapewnią zdecydowanie lepsze warunki do pracy sekcji, których tak wiele mamy w SCK, a zamierzamy rozszerzyć o kolejne. Chcemy już na stałe przenieść do naszego budynku sekcje tańca nowoczesnego, które obecnie mają swoje zajęcia, dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Tomasza Marczaka, w pomieszczeniach LO. W nowo wyremontowanych pomieszczeniach SCK nie zabraknie miejsca dla sekcji baletowej, którą chcemy uruchomić po wejściu do budynku, a którą chcemy wyposażyć w odpowiednie akcesoria do prowadzenia lekcji baletu, dla sekcji plastycznej z prawdziwego zdarzenia, która pokaże nowe możliwości plastyczne i nowe formy tworzenia, dla sekcji szachowej, która ma już wieloletnią tradycję. Planujemy uruchomienie pracowni komputerowej, pracowni fotograficzno-multimedialnej, pracowni muzycznej z naprawdę wysokiej jakości wyposażeniem pozwalającym na dużą swobodę tworzenia muzyki i jej nagrywania.

W bieżącym roku Strzegomskie Centrum Kultury wystąpiło z wnioskiem do MKiDN o dofinansowanie zakupu nowego wyposażenia z priorytetu infrastruktura domów kultury. Wniosek zyskał pozytywna opinię Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i przyznano nam kwotę 115.000,00 PLN na zakup specjalistycznego wyposażenia. Jest to kwota, która obok dotacji z Gminy Strzegom pozwoli zrealizować nasze plany na wyposażenie SCK i podnieść standard naszych usług zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Na uroczyste otwarcie SCK zaprosimy Państwa w terminie późniejszym, kiedy zaopatrzeni w nowoczesne wyposażenie będziemy mogli wspólnie podziwić nowoczesne pracownie, przygotowane dla Państwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group