Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strzegomskie dzieci powitały Panią Wiosnę

Sobota, 24 marca 2012, 17:56
Aktualizacja: 17:58
Autor: red
Strzegom: Strzegomskie dzieci powitały Panią Wiosnę
Fot. użyczone
Jak corocznie, 21 marca, strzegomskie dzieci powitały Panią Wiosnę barwnym korowodem przystrojonym w kwiaty i lalki obrazujące zwierzęta i ptaki zwiastujące tę radosną porę roku.

Dzieci ze strzegomskich przedszkoli, uczniowie klas zerowych szkół podstawowych, na czele z kapelą Zespołu Folklorystycznego "Olszaniacy" i instruktorami SCK, w kolorowych, oryginalnych strojach, udali się do strzegomskiego Ratusza aby wspólnie z władzami Strzegomia powitać wiosnę. Nie zabrakło też dostojnej Pani Zimy, która wysoko królowała nad dziećmi, i niechętnie chciała opuścić nasze miasto.

Jako pierwsze strzegomski Ratusz odwiedziły dzieci z klasy zerowej PSP nr 2 w Strzegomiu. W sali obrad dzieci zasiadły na miejscach strzegomskich rajców - śpiewając piosenki i recytując wierszyki, debatowały jak dostojnie powitać Panią Wiosnę. Dziecięce obrady zakończył barwny korowód, w którym radośnie przemierzały wokół strzegomskiego Rynku dzieci ze strzegomskich przedszkoli nr 2, 3 i 4 oraz PSP nr 2. Przed Ratuszem na dzieci i Panią Wiosnę czekał Burmistrz Strzegomia, któremu dzieci wręczyły pierwsze zwiastuny długo oczekiwanej Wiosny. W podziękowaniu za tak wspaniałe przygotowanie się do powitania Wiosny dzieci otrzymały słodycze.

Sprzed Ratusza barwny korowód przeszedł ulicami miasta na strzegomskie Planty. Na ulicach dzieci nagradzane były brawami oraz ciepłymi słowami strzegomian. W parku dzieci śpiewały piosenki i tańcząc wokół Marzanny pożegnały ją uroczyście. Usadowiona wygodnie na rowerze strzegomskiego listonosza Pani Zima pojechała w nieznanym kierunku. Pan listonosz upewnił wszystkie dzieci, że wywiezie ją tak daleko, aby wróciła dopiero za rok. Na scenie w parku młodzież ze strzegomskiego liceum i Gimnazjum nr 2 zaprezentowała dzieciom muzyczny spektakl pantomimy "Szewczyk Dratewka".

Po takim pożegnaniu, wystraszona przez smoka Zima, nie ma już do nas powrotu, a Pani Wiosna może rozpocząć swoje panowanie niosąc wszystkim radość i same słoneczne dn

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group