Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 900
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Strzegomskie rzeźby w Wojanowie

Czwartek, 17 października 2013, 10:00
Aktualizacja: 10:01
Autor: red.
Region: Strzegomskie rzeźby w Wojanowie
Fot. UM Strzegom
Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej oraz Pałac Wojanów są organizatorem Festivalu dell’Arte – połączenia sztuk poprzez codzienne koncerty, wystawy, prezentacje, wykłady i spotkania poetyckie. To właśnie podczas tego festiwalu prezentowane są rzeźby powstałe podczas Strzegomskiego Pleneru Rzeźby Granicie Strzegom 2012.

Podczas pierwszej jego edycji w roku 2012 dziedziniec Pałacu Wojanów zdobiły rzeźby „Akt II” , „Przytup” oraz „Miękki kamień” - Ryszarda Zaryckiego. Duże zainteresowanie zarówno rzeźbą jak i Strzegomskim Plenerem Rzeźby w Granicie spowodowało, iż w roku 2013 podczas II edycji festiwalu prezentowanych jest aż 5 z 7 powstałych w Strzegomiu rzeźb, przynosząc kolejny wielki oddźwięk promocyjny wśród środowisk artystycznych działających w różnych dziedzinach sztuki.

Po wielkim sukcesie i prezentacji rzeźb na wrocławskim Rynku, dziedzińcach Pałacu Wojanów, rzeźby artystów powrócą do Strzegomia, aby swoim pięknem cieszyć oko mieszkańców i turystów odwiedzających Granitowe Serce Polski.

Ale zanim powrócą ….. zapraszamy Państwa do odwiedzenia Pałacu w Wojanowie, który został uznany przez Prezydenta RP za Pomnik Historii. Pałac jest usytuowany na trasie Jelenia Góra – Trzcińsko. Pierwsze wzmianki o dobrach w Wojanowie pochodzą z końca XIII wieku. W toku burzliwych dziejów kompleks Wojanowa ulegał zmianom. Współczesny wygląd pałacu, przebudowanego w stylu neogotyckim, pochodzi z okresu 1832-1834. Całość kompleksu architektonicznego otacza kilkunastohektarowy park krajobrazowy.

Nasze rzeźby w takiej oprawie parkowo – pałacowej prezentują się wyśmienicie i budzą ogromne zainteresowanie.

(Tomasz R. Smagłowski)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group