Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strzegomskie spotkania z teatrem

Sobota, 8 kwietnia 2017, 13:45
Autor: red
Strzegom: Strzegomskie spotkania z teatrem
Fot. UM Strzegom
Tegoroczne "Strzegomskie spotkania z teatrem" odbyły się w dniach 27 marca – 1 kwietnia br.

Cykl imprez rozpoczął turniej wiedzy o teatrze z udziałem klas 4-6 szkół podstawowych. W tym roku do udziału w intelektualnych zmaganiach zgłoszone zostały 3-osobowe drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kostrzy, Publicznej Szkoły Podstawowej z Jaroszowa, Rogoźnicy, Stanowic i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 ze Strzegomia. W jury zasiedli w tym roku: dyrektor biblioteki - Katarzyna Wójcik, radny Cezary Włodarczyk oraz Tomasz Smagłowski z SCK. Poziom tegorocznego turnieju był bardzo wysoki, jury oceniało wiedzę uczestników, zdolności plastyczne, którymi wykazano się podczas zaprezentowania własnoręcznie zrobionej pacynki oraz zdolności teatralne, którymi uczestnicy wykazali się podczas dwóch scenek teatralnej oraz pantomimicznej. Uczestników konkursu powitała dyrektor SCK - Bożena Bojanowska-Czuk, dziękując za zainteresowanie niełatwym tematem oraz za pracę włożoną w przygotowania. Konkurs odbywał się w sali widowiskowej SCK, w miejscu specyficznym i bardzo tematycznym. W turnieju zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowie, wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni dyplomami oraz upominkami w postaci książek. Gratulujemy dzieciom i nauczycielom, którzy przygotowali drużyny i życzymy dalszych sukcesów.

Drugi dzień spotkań z teatrem był również pełen emocji. Na scenie mogliśmy zobaczyć ponad 60 dzieci z 11 placówek oświatowych naszej gminy. Wykonawcy prezentowali utwory znanych poetów. Jak zawsze, mogliśmy liczyć na liczne zgromadzoną publiczność, która nagradzała wszystkich gromkimi brawami. Na zakończenie konfrontacji wszyscy artyści otrzymali dyplomy oraz maskotki.

Najwięcej emocji wzbudził spektakl dla dzieci "Władca skarpetek" w wykonaniu artystów z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Dwa spektakle obejrzało łącznie ok. 600 dzieci z gminy Strzegom oraz z przedszkoli i szkół z gmin ościennych. Wspaniały kontakt aktorów z dziecięcą widownią i oryginalna scenografia wzbudziły zachwyt i entuzjazm najmłodszych. Artyści obiecali dzieciom, że wrócą za rok z równie dobrym spektaklem.

Przygoda z teatrem dobiegła końca. Ostatnim punktem było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "W świecie baśni". W piątek w godzinach porannych zostały wręczone nagrody za najlepsze prace plastyczne. Zostało nagrodzonych dziewięć osób. Laureatami tegorocznego konkursu byli:
1. miejsce zajął Andrzej Rachwalik z Zespołu Szkół Specjalnych, 2. miejsce - Hanna Zielińska ze Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy, a 3. miejsce - Maja Kalitan ze Szkoły Podstawowej w Olszanach. Jury postanowiło również przyznać sześć wyróżnień: dla Wiktorii Bodnar, Roberta Sordyla, Wiktora Lenio, Mai Balcerowskiej, Adrianny Michelli oraz Wiktorii Kordy. Dzieci w towarzystwie swoich opiekunów odebrały piękne nagrody, które wręczyła dyrektor SCK. Dzieci miały czas na wspólne rozmowy i wymianę zdań przy słodkim poczęstunku. Oryginalne, niezwykle barwne i pomysłowe prace można podziwiać w holu SCK. Serdecznie zapraszamy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group