Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strzelali z wiatrówki do przechodniów

Sobota, 23 marca 2013, 10:15
Autor: red.
Strzegom: Strzelali z wiatrówki do przechodniów
Fot. KPP Świdnica
Sąd Rodzinny i Nieletnich zajmie się sprawą trzech nieletnich chłopców ze Strzegomia, którzy strzelali z wiatrówki do przechodniów. Gdy do mieszkania z którego padły strzały przyszli policjanci dwóch nieletnich ze strachu ukryło się w szafie.

Policjanci z Komisariatu Policji w Strzegomiu, zostali powiadomieni o strzelaniu do przechodniów z wiatrówki przez nieznaną osobę. Natychmiast na miejsce zdarzenia dyżurny wysłał patrol. Na jednej z ulic policjanci zastali mężczyznę, który powiedział, że przed jego głową przeleciał śrut, który uderzył w witrynę sklepową. Bezpośrednio po pierwszym strzale padł jeszcze jeden strzał. Mężczyzna wskazał miejsce z którego do niego strzelano. Gdy policjanci udali się pod wskazany adres, usłyszeli w mieszkaniu głosy młodych osób, jednak nikt nie chciał otworzyć drzwi. Dopiero po kilkukrotnym wezwaniu policjantów, drzwi otworzył młody mężczyzna. W rozmowie z policjantami nie przyznawał się do posiadania wiatrówki. Na balkonie policjanci ujawnili futerał, w którym znajdowała się broń. Chłopak nie przyznał się do oddania strzałów w kierunku przechodniów, mówiąc, że to jego koledzy.

Policjanci dokonali przeszukania mieszkania w szafie ujawnili dwóch nieletnich, jeden z nich odpowiadał rysopisowi chłopaka, który strzelał z wiatrówki.

Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę waz ze śrutem. Wszyscy nieletni byli trzeźwi, zostali zatrzymani do wyjaśnienia w Policyjnej Izbie Dziecka.

Jak się okazało broń, z której strzelali nieletni, została skradziona przez jednego z zatrzymanych sąsiadowi. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, iż jeden z nieletnich jest poszukiwany jako osoba zaginiona.

Wszyscy zatrzymani nieletni w wieku 15 – 16 lat znani są strzegomskim policjantom. Żaden z nich nie przyznaje się do oddania strzałów w kierunku przechodniów. Po wykonaniu z nieletnimi niezbędnych czynności materiały zostaną przesłane do Sądu Rodzinnego w Świdnicy, który podejmie decyzję w sprawie nieletnich.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group