• Poniedziałek, 14 października 2019
  • Godz. 15:34
  • Imieniny: Bernarda, Dominika, Kaliksta, Liwii
  • Czytających: 870
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Strzelaliśmy w Pogorzale

Wiadomości: Pogorzała
Poniedziałek, 19 września 2016, 16:35
Aktualizacja: Wtorek, 20 września 2016, 16:39
Autor: red
Fot. LZS Świdnica
Po raz drugi LZS Świdnica był organizatorem II samorządowo – medialno – sportowego dwuboju strzeleckiego „Strzelanie z grillowaniem”. Impreza odbyła się na obiektach sportowych w Pogorzale.

Impreza zainicjowana w roku ubiegłym przez Ludowe Zespoły Sportowe oraz Sołectwo Pogorzała ma na celu integrację lokalnych partnerów w działalności sportowej tj. organizacje sportowe, samorządy lokalne oraz media.

W tym roku na starcie stanęło 12 zespołów czteroosobowych które walczyły w strzelaniu z wiatrówki oraz strzelaniu z łuku. Dla dzieci ustawione zostało miasteczko sportowe prowadzone przez grupę wolontariuszek z Witoszowa oraz dmuchańce i zamki.

Organizatorami imprezy byli : Ludowe Zespoły Sportowe i Sołectwo Pogorzała oraz Powiat Świdnicki, Gmina Świdnica, GOKSiR Świdnica. W imprezie oprócz startujących drużyn uczestniczyli oraz bawili się również : Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego – Iwona Krawczyk, Posłanki na sejm : Katarzyna Mrzygłocka, Agnieszka Kołacz –Leszczyńska, Przewodnicząca Rady Gminy Świdnica – Regina Adamska, Zastępca Wójta Gminy Świdnica Zbigniew Kanicki, Sekretarz Gminy Jadwiga Generowicz. Gospodarze (Sołectwo Pogorzała) przygotowali dla wszystkich wspaniały poczęstunek, a pogoda pozwoliła na dobrą zabawę (lunęło po zakończeniu zawodów).

Wyniki zawodów (oficjalne):

Indywidualnie (razem strzelanie z wiatrówki i łuku):

1 m Arkadiusz Kępa – 76 pkt łącznie
2 m Krystian Parużyński – 71 pkt
3 m Waldemar Kurek – 68 pkt

Bardzo atrakcyjne nagrody indywidualne ufundowała Iwona Krawczyk – Wicemarszałek Sejmiku Dolnośląskiego.

Zespołowo (razem strzelanie z wiatrówki i łuku):

1 m Sołectwo Komorów ( Krystian Parużyński, Roman Żuberek, Arkadiusz Kępa, Paweł Kukliński)
2 m Sołectwo Pogorzała ( Jacek Jaworski, Sylwester Babina, Rafał Paździorek, Marcin Sura)
3 m Urząd Gminy Świdnica ( Alicja Masłyk, Magdalena Kot, Łukasz Wojak, Sebastian Pietraga)
4 m PZ LZS Dizerżoniów ( Stroga Aleksandra, Stroka Tomasz, Skorupa Sławomir, Skorupa Krzysztof)
5 m PZ LZS Świdnica ( Ryszard Mydłowski, Dominik Noworól, Katarzyna Kalita, Bartosz Noworól)
6 m Rada Gminy Świdnica( Jadwiga Wicher, Piotr Błaszko, Tadeusz Żuberek, Szymon Gumny)
7 m OSIR Świdnica (Jan Czałkiewicz, Waldemar Kurek, Radosław Jasieczek, Monika Jasieczek)
8 m Region Fakty (Piotr Jamrozik, Wiktor Bąkiewicz, Sebastian Owczarski, Agnieszka Komaniecka)
9 m GOKSIR Świdnica ( Krzysztof Jas, Leszek Michalski, Jakub Curyl, Ireneusz Filiacz)
10 m Urząd Miejski Świdnica ( Maciej Dzieciątkowski, Radosław Werner, Marcin Bronikowski, Mirosław Kaszuk)
11 m Rada Powiatu Świdnica ( Kuc Ryszard, Damian Mędzkowski, Alan Kuc)
12 m Firma JAKO ( Monika Mojsa, Tomasz Mojsa, Ewelina Nowakowska, Grzegorz Furmankiewicz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group