Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 890
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszów/Witoszów Dolny: Strzeleckie Manewry Obronne

Środa, 18 października 2017, 7:21
Autor: red
Jaroszów/Witoszów Dolny: Strzeleckie Manewry Obronne
Fot. UM Strzegom
Na terenie Jaroszowa oraz Witoszowa Dolnego strzelcy z Oddziałów Strzegom oraz Legnica ZS, Jednostki Strzeleckiej 1919 z Dzierżoniowa oraz strażacy – ochotnicy z OSP Jaroszów wzięli udział w Strzeleckich Manewrach Obronnych.

Podczas zajęć przećwiczono w praktyce zagadnienia zarówno z taktyki czarnej oraz zielonej, a także, we współdziałaniu z OSP, działanie w sytuacjach kryzysowych, w tym udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Sobotnie zajęcia z taktyki czarnej odbyły się na terenie dawnego PGR-u w Jaroszowie, za udostępnienie którego dziękujemy firmie JAROMIX Sp. z. o. o. Niedzielne zajęcia, podczas których strzelcy w praktyce mogli zapoznać się z zasadami współdziałania z pojazdami opancerzonymi, odbyły się dzięki wsparciu Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym.

Szczególne podziękowania za okazaną pomoc i życzliwość należą się również WiK Strzegom - udostępnienie prądu dla obozu strzeleckiego oraz koparki, która wyrównała teren, OSP Żelazów za udostępnienie namiotów, Bolesławowi Cyga - za udostępnienie sprzętu oraz gminie Strzegom i sołectwu Jaroszów za udostępnienie terenu pod obóz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group