Czytających: 1921

Jaworzyna Śląska: Strzelili w ostatnim meczu 40 bramek i zakończyli zmagania na drugiej pozycji

Poniedziałek, 14 marca 2011, 1:11
Aktualizacja: 1:16
Tegoroczni triumfatorzy – Pędzące Osiołki
Rzutem na taśmę na drugą lokatę w rozgrywkach Jaworzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej wskoczył Glob Max, który w ostatniej kolejce rozgromił XXL Bolesławice aż 40:7 i wskutek porażki Docenianych Inaczej z Car Valet–em Jaroszów 12:17 wywalczył tytuł wicemistrza.

Drużyna Docenianych Inaczej przystąpiła do meczu w trzyosobowym składzie: Karpacz, Ignatowicz, Ptak. Przewagę liczebną skrzętnie wykorzystali piłkarze Car Valetu i w 12 min., kiedy na boisku pojawił się czwarty zawodnik Docenianych – Leletko jaroszowanie prowadzili już 9:0. Pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 14:4 dla Car Valetu. Po zmianie stron do głosu zaczęli dochodzić Doceniani zdobywając kolejno siedem bramek, przy zaledwie jednej jaroszowi an. Na dogonienie rywali zabrakło im jednak czasu, a przede wszystkim sił. Do wywalczenia drugiej pozycji w lidze Docenianym wystarczał remis, mecz zakończyli jednak porażką 12:17.

Festiwal strzelecki zafundował sobie w ostatnim meczu Daniel Głogiewicz, który w meczu z XXL zdobył 19 bramek. Drużyna z Bolesławic grając w czteroosobowym składzie nie była w stanie zagrozić ekipie Glob Maxu, choć w początkowej fazie meczu trzykrotnie prowadzili – 3:2, 4:3 i 5:4. W kolejnych fragmentach meczu na parkiecie panował już tylko Glob Max, który pobił rekord JALPH strzelając w jednym meczu 40 bramek.

Kropkę nad ,,i" postawili zawodnicy Pędzących Osiołków, którzy po bardzo wyrównanej pierwszej połowie (4:4) ograli Ziomali 12:7. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na różnicę dwóch bramek. Trzykrotnie prowadzili Ziomale (1:0, 3:2 i 4:3), a raz Osiołki (2:1). W drugiej połowie mistrzowie rozgrywek pokazali, kto w tym sezonie jest zespołem najlepszym, wygrywając ostatecznie 12:7.