Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1020
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Studenci seniorzy rozpoczynają studia

Poniedziałek, 6 października 2014, 13:52
Aktualizacja: 15:29
Autor: red.
Żarów: Studenci seniorzy rozpoczynają studia
Fot. UM Żarów
Przed studentami żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku kolejny rok akademicki. Rok pełen wyzwań, ale również czas wytężonej pracy i ciekawych spotkań z kulturą, rozrywką, edukacją i innymi dziedzinami życia społecznego. To już szósty rok funkcjonowania żarowskiej uczelni, do której co roku przystępuje coraz więcej słuchaczy.

W piątek, 3 października studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się, aby zainaugurować nowy rok akademicki.
- Fenomen naszej uczelni dla dorosłych polega na tym, że stwarza odpowiednie możliwości i warunki, przyciąga jak magnes ludzi, którzy poszukują nowych dziedzin aktywności. Łamiecie stereotyp emeryta i udowadniacie, że jesień życia niekoniecznie maluje obraz znużonego seniora. Wy pokazujecie, że można i trzeba - mówił podczas uroczystości inauguracji nowego roku akademickiego burmistrz Leszek Michalak.

W szeregi uczelni wstąpiło już ponad 150 chętnych słuchaczy. Lista zapisów wciąż jest jeszcze otwarta. - Szósty rok funkcjonowania Uniwersytetu Trzeciego Wieku to będą wykłady, ćwiczenia i spotkania z ciekawymi ludźmi. Będziemy uczestniczyć w krajoznawczych wycieczkach, integrować się podczas wspólnych uroczystości, brać udział w sportowych turniejach i po prostu spędzać czas w swoim towarzystwie. Cieszę się, że wśród nas są dziś nowi słuchacze i mam nadzieję, że my studenci-weterani będziemy mogli liczyć na ich pomoc i zaangażowanie - podkreślała Krystyna Markiewicz, prezes uczelni w Żarowie.

Miniony rok akademicki zakończył się dla żarowskich seniorów wieloma sukcesami sportowymi. To zapewne zasługa ich dobrej kondycji. - O tak! Nigdy nie odmawiamy udziału w sportowych turniejach. Choć przyznam szczerze, że wciąż są te same osoby. Liczę na to, że wśród nowych osób, które wstąpiły w szeregi żarowskiej uczelni nie będzie brakować miłośników sportu. Na deklaracje jest na razie za wcześnie. Dopiero w grudniu spotkamy się z przedstawicielami innych Uniwersytetów, aby ustalić harmonogram sportowych imprez na 2015 rok - dopowiadał Ryszard Łękarski z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group