Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 956
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Student z Meksyku w Zespole Szkół w Strzegomiu

Środa, 28 grudnia 2016, 8:33
Autor: red
Strzegom: Student z Meksyku w Zespole Szkół w Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
Poszukiwanie nowych metod nauczania języka angielskiego zaowocowało zaproszeniem do Strzegomia, jak w poprzednich latach, anglojęzycznego studenta. W tym roku był to David Lazana (Iberoamerican University) z Meksyku.

W ramach programu „Global education”, prowadzonego przez organizację AIESEC, możliwe było zorganizowanie tygodniowych warsztatów języka angielskiego Zespole Szkół w Strzegomiu. Student z Meksyku wraz z anglistkami - Renatą Mikołajewicz-Gołąb i Renatą Świderską prowadził bardzo ciekawe zajęcia, będące wzbogaceniem programu szkolnego.

W lekcjach tych brała udział młodzież wszystkich klas technikum, z podziałem na grupy wiekowe i pod względem umiejętności językowych. David Lazana, piękną angielszczyzną, posiłkując się przygotowanymi wraz z koordynatorką programu prezentacjami, opowiadał o Meksyku. Na lekcjach omawiano historię, geografię, klimat i środowisko naturalne Meksyku. Opowiadano również o Jukatanie ze szczególnym uwzględnieniem cenot (podwodnych jaskiń), które są mekką dla płetwonurków z całego świata. Niezwykłe zainteresowanie budziły opowieści o cywilizacjach Majów i Azteków.

Uczniowie dowiedzieli się również, jak mieszkańcy Meksyku spędzają okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Poruszone zostały tematy dotyczące przesądów i różnych tradycji. Okazało się, że w Meksyku zupełnie inaczej niż w Polsce obchodzi się Święto Zmarłych.

Uczniowie kl.I TH mieli niepowtarzalną możliwość uczestniczenia we wspólnym spacerze po najciekawszych zakątkach naszego miasta, które zainteresowały Davida i dały sposobność do wykorzystania umiejętności posługiwania się językiem angielskim w praktyce.

Zakończeniem tygodniowych warsztatów był przeprowadzony w języku angielskim konkurs drużynowy „Exploring Mexico”, w którym uczestniczyła młodzież z klas I TH, II EG.

Podczas swojego pobytu David Lazana zwiedził: Rynek w Świdnicy z wieżą widokową i Kościół Pokoju. Tłumaczkami podczas zwiedzania były współprowadzące z nim zajęcia - Renata Mikołajewicz-Gołąb i Renata Świderska. Będąc w Świdnicy, Dawid kibicował naszym reprezentantkom w XIV Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej w Świdnicy. Jedna z nich - Emilia Stempin zdobyła wyróżnienie.

Warsztaty, w których uczestniczył student, były doskonałym sposobem wprowadzenia innowacyjnych metod nauczania języka angielskiego. Atrakcyjne środki przekazu budowały w uczniach chęć do pracy nad swoimi zdolnościami językowymi. Kontakt z obcokrajowcem zwiększył motywację do nauki, gdyż uświadomił uczniom trudność porozumiewania się bez znajomości języka obcego. Doskonale dobrane materiały multimedialne, profesjonalizm z dużą dozą humoru sprawiły, że warsztaty na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group