Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 911
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Studentka z Indii w Zespole Szkół w Strzegomiu

Niedziela, 25 lutego 2018, 11:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 lutego 2018, 15:10
Autor: red
Strzegom: Studentka z Indii w Zespole Szkół w Strzegomiu
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
To już kolejny rok, w ramach współpracy ze światową organizacją studencką AIESEC, w Zespole Szkół w Strzegomiu odbywały się międzynarodowe warsztaty językowe.

W tym roku mieliśmy przyjemność gościć Hetę Jani studentkę Gujarat Forensic Sciences University, Gandhinagar w Indiach.
Heta, wraz z nauczycielkami języka angielskiego: Renatą Mikołajewicz-Gołąb i Renatą Świderską, prowadziła bardzo ciekawe zajęcia z młodzieżą wszystkich klas technikum, z podziałem na grupy wiekowe i pod względem umiejętności językowych. Różnorodność tematyki poruszanej w czasie lekcji była niezwykłym wzbogaceniem programu szkolnego.

Posiłkując się przygotowanymi wraz z koordynatorką programu prezentacjami Heta Jani, opowiadała młodzieży o Indiach. Omawiała historię, geografię, klimat i środowisko naturalne Indii, wyjaśniała system kast i założenia jogi.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o Taj Mahal , Golden Temple oraz świątyniach szczurów i małp – Karni Mata Temple i Galta, które zwiedza mnóstwo Hindusów i turystów z całego świata.

Niezwykłe zainteresowanie budziły informacje o Świętach Diwali- festiwalu światła i Holi – kolorowym święcie wiosny.
Uczniowie dowiedzieli się również, jak Hinduski noszą sari i dlaczego malują na wesele całe dłonie i ramiona henną. Heta zaprezentowała również współczesne bindi w postaci papierowych naklejek w różnych kolorach i kształtach oraz rupie – walutę Indii- w monetach i banknotach. Warsztaty, w których uczestniczyła studentka, były doskonałym sposobem wprowadzenia innowacyjnych metod nauczania języka angielskiego. Atrakcyjne środki przekazu budowały w uczniach chęć do pracy nad swoimi zdolnościami językowymi.

Jednym z celów jakie przyświecały warsztatom, było umożliwienie uczniom kontaktu z anglojęzycznym obcokrajowcem, czego efektem będzie zwiększona motywacja do nauki języka obcego.

Doskonale dobrane materiały multimedialne, profesjonalizm z dużą dozą humoru sprawiły, że warsztaty na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.

Dodatkowo w pracowni gastronomicznej wraz z jej opiekunem , Panią Barbarą Balawender, Heta Jani wraz z uczniami przygotowała wegeteriańską potrawę Masala Rice, którą poczęstowano uczestników warsztatów i pracowników.
Podczas wizyty studentki poruszone zostały tematy dotyczące przesądów i różnych tradycji. Okazało się, że w Indiach zupełnie inaczej niż w Polsce obchodzi się zaręczyny, wesela i pogrzeby.

Uczniowie mieli niepowtarzalną możliwość uczestniczenia we wspólnym spacerze po najciekawszych zakątkach naszego miasta, które zainteresowały Hetę i dały sposobność do wykorzystania umiejętności posługiwania się językiem angielskim w praktyce.

Zakończeniem tygodniowych warsztatów, był przeprowadzony w języku angielskim konkurs drużynowy ” Incredible India”.
Podczas swojego pobytu Heta Jani zwiedziła rynek w Świdnicy z wieżą widokową, Kościół Pokoju oraz zamek w Książu. Tłumaczkami podczas zwiedzania były współprowadzące zajęcia Pani Renata Mikołajewicz-Gołąb i Pani Renata Świderska.
Organizatorki dziękują Pani Sekretarz Gminy Iwonie Zabawie za przekazanie pięknych upominków od władz miasta.
Szczególne podziękowania należą się również rodzicom Państwu: Stempin, Kruk, Greń i Czernieckim goszczących Hetę na obiadach w swoich domach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group