Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 577
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom/kraj: Stulecie harcerstwa – strzegomianie na zlotach

Wtorek, 28 września 2010, 2:37
Aktualizacja: 2:52
Autor: red.
Strzegom/kraj: Stulecie harcerstwa – strzegomianie na zlotach
Jubileuszowy Zlot ZHP na Krakowskich Błoniach.
Fot. 22 ŚDH Arsenał
We wrześniu XVIII Ogólnopolski Harcerski Górski Rajd Granica, wcześniej – w sierpniu – Jubileuszowy Zlot ZHP na Krakowskich Błoniach. Harcerze i harcerki z 22 ŚDH Arsenał działającej w Szczepie ZHP w Strzegomiu nie próżnują.

- W tym roku obchodzona jest setna rocznica powstania harcerstwa na Ziemiach Polskich, w związku z tym nasi harcerze od 16 do 24 sierpnia brali udział w Jubileuszowym Zlocie ZHP odbywającym się na Krakowskich Błoniach oraz pojechali w Karkonosze na XVIII Ogólnopolski Harcerski Górski Rajd Granica - mówi podharcmistrz Dorota Chomiak, drużynowa 22 ŚDH Arsenał i zastępca komendanta Szczepu ZHP w Strzegomiu.

Na Krakowskich Błoniach wśród blisko dziewięciu tysięcy harcerzy była reprezentacja strzegomskiego Szczepu ZHP Dziś – Jutro – Pojutrze złożona z harcerzy z 22 ŚDH Arsenał. Strzegomscy harcerze zostali odwiedzeni przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz dwukrotnie spotkali się z Rzecznikiem Praw Dziecka Ministrem Markiem Michalakiem.

We wrześniu członkowie tej samej drużyny, pod przewodnictwem Aleksandra Zięciny, wyjechali do Karpacza na XVIII Ogólnopolski Harcerski Górski Rajd Granica. Przemierzyli pasmo Karkonoszy. - Nasi harcerze mogli poszczycić się tym, iż na trasie przeznaczonej dla osób powyżej szesnastego roku życia byli najmłodsi, a trzynastoletnia Ada Pawlus była lepsza od niejednego piechura górskiego – zauważa podharcmistrz Dorota Chomiak.

22 ŚDH Arsenał jest jedną z większych drużyn działających w strzegomskim Szczepie ZHP i jako jedyna zrzesza w swoich szeregach harcerzy i harcerki z Granicznej, Goczałkowa, Rogoźnicy oraz Strzegomia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group