Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 664
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Świebodzice: Stwórz piękną kartkę świąteczną – konkursy w Świdnicy i w Świebodzicach

Poniedziałek, 8 listopada 2010, 11:17
Aktualizacja: 11:19
Autor: KO
Świdnica/Świebodzice: Stwórz piękną kartkę świąteczną – konkursy w Świdnicy i w Świebodzicach
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Już listopad, do Bożego Narodzenia coraz bliżej. Dlatego też już zostały ogłoszone pierwsze świąteczne konkursy.

W Świdnicy konkurs plastyczny „Kartka świąteczna – Boże Narodzenie * Nowy Rok” organizuje Młodzieżowy Dom Kultury. Chodzi o to, żeby stworzyć kompozycje plastyczne inspirowane polskimi obrzędami. W konkursie mogą brać udział wszyscy zainteresowani (uczniowie wszystkich typów szkół). Indywidualne prace będą oceniane w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. Prace konkursowe mogą być wykonane w dowolnej technice plastycznej: malarskiej (pastele suche, pastele olejne, farby plakatowe, farby akrylowe, akwarele, batik, wycinanka, techniki mieszane) lub graficznej (linoryt, pleksoryt, monotypia, kolograf). Wymagany format prac to A3, A4 lub A5. Prace będą przyjmowane w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Nauczycielska 2 w Świdnicy) do 30 listopada. Wybrane prace zostaną wydrukowane w postaci pamiątkowych kart świątecznych.

Konkurs jest jedną z imprez z cyklu „Świdnicka Kolęda”. Na dobre zabrzmi ona w środę, 15 grudnia, wtedy na Rynku zaprezentują się sprzedawcy ozdób choinkowych i łakoci (Wystawcy mogą już rezerwować miejsce na Jarmarku z okazji Świdnickiej Kolędy).

W Świebodzicach też ogłoszony już został doroczny konkurs na przygotowanie świątecznej kartki. Jak zwykle mogą wziąć w nim udział wszyscy mieszkańcy miasta, bez względu na wiek. Jedynym warunkiem jest przygotowanie niepowtarzalnej, pięknej kartki świątecznej, oddającej klimat i magię Bożego Narodzenia.

Projekty należy składać do 15 listopada w sekretariacie Urzędu Miejskiego (Rynek 1), a także do wydziału promocji, informacji i współpracy zagranicznej UM (ul. Świdnicka 7, pokój nr 3) lub nadsyłać pocztą na adres: Urząd Miejski, ul. Rynek 1, 58-160 Świebodzice z dopiskiem: konkurs "Magia Świąt Bożego Narodzenia".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group