Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1047
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Stypendia dla najlepszych

Czwartek, 26 czerwca 2014, 11:02
Aktualizacja: 11:03
Autor: red.
Gmina Świdnica: Stypendia dla najlepszych
Fot. użyczone
223 stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe wręczyła wójt gminy Teresa Mazurek najlepszym uczniom w gminie Świdnica. To o 13 nagród więcej w porównaniu z rokiem poprzednim. Prymusem gminy Świdnica niezmiennie od 2 lat jest uczennica Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie Maja Kozłowska, ze średnią 6,0. Gospodarzem tegorocznej gali była Szkoła Podstawowa im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym.

Na uroczystość wręczenia stypendiów czekam z ogromnym utęsknieniem. To jeden z tych dni, który daje mi ogromną radość. Mam nadzieje, że dzisiejsze wyniki zaowocują w Waszej ścieżce edukacyjnej i w późniejszym zdobywaniu zawodów. Życzę Wam byście odpoczęli, po pięknym, ale intensywnym roku szkolnym. Niech te wakacje przyniosą Wam radość, aby były bezpieczne. Za dzisiejsze wyniki bardzo Wam dziękuję i gratuluję także Waszym rodzicom. My jesteśmy od organizacji bazy oświatowej, a Wy ją wypełniacie. Wasze wyniki są dla nas radością i napawają nas satysfakcją. Z każdym rokiem przybywa nam stypendystów, ale mamy nowoczesną halę sportową, która z pewnością wszystkich pomieści. Raz jeszcze gratuluję uczniom, dyrektorom zdolnych uczniów i do zobaczenia w nowym roku szkolnym – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

W II półroczu roku szkolnego 2013/2014 przyznano 223 stypendiów naukowych i sportowych, w tym 190 naukowych i 33 stypendia sportowe. Łączna kwota nagród jaka trafiła do najzdolniejszych uczniów wyniosła 34.820 zł.

Największą liczbą stypendystów mogą pochwalić się kolejny rok z rzędu: Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Pszennie (27 uczniów) oraz Gimnazjum w Witoszowie Dolnym (47 uczniów).

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group