Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 693
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Stypendia dla najlepszych

Czwartek, 24 czerwca 2021, 11:56
Autor: red
Gmina Świdnica: Stypendia dla najlepszych
Fot. Gmina Świdnica
Pierwszych 127 uczniów z 4 placówek oświatowych otrzymało stypendia i listy gratulacyjne z rąk wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek.

Obowiązujące w dalszym ciągu obostrzenia w zakresie koronawirusa wymusiły inną niż zwykle oprawę uroczystości wręczenia stypendiów za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Jednak pomimo wielu przeciwności, z którymi musieli poradzić sobie uczniowie, a także i nauczyciele, mamy powody do dumy. Rok szkolny 2020/2021 kończymy z rekordową liczbą 245 przyznanych stypendiów za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Łączna wartość przyznanych stypendiów opiewa na kwotę 41 750,00 zł.

To odświętne spotkanie wójta gminy oraz przedstawicieli Rady Gminy Świdnica z uczniami było uhonorowaniem ogromnego wysiłku, jaki dzieci, młodzież oraz nauczyciele i wychowawcy włożyli w wykonywanie swoich obowiązków. Rok szkolny 2020/2021 był wyjątkowy z wielu powodów. Pandemia koronawirusa, zdalne nauczanie, ale i z pewnością wiele innych przeciwności z którymi musieliście sobie poradzić, nie przeszkodziły Wam osiągnąć bardzo dobre wyniki. Tak duża liczba stypendystów w gminie Świdnica to powód do dumy. Inwestycja w wiedzę i umiejętności, jest najlepszym kapitałem, który z pewnością zaprocentuje w Waszej przyszłości. Jestem dumna, że mamy tak zdolnych uczniów i chciałabym za to podziękować również nauczycielom wychowawcom i Waszym rodzicom - mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Dzisiejsze uroczystości dotyczyły stypendystów ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu, Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej oraz Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej.

Wszystkim wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów, a przede wszystkim zasłużonego wypoczynku i bezpiecznego powrotu z wakacji.

Dla porównania w II półroczu roku szkolnego 2019/2020 przyznano 232 stypendia naukowe i sportowe z czego: 205 za osiągnięcia wysokich wyników naukowych, 27 za sukcesy sportowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group