Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1157
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Stypendia dla uczniów

Wtorek, 16 lutego 2021, 9:15
Aktualizacja: 9:16
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Stypendia dla uczniów
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Powiat Świdnicki docenia najlepsze uczennice i najlepszych uczniów.

Najlepsi uczniowie i najlepsze uczennice szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Świdnicki, którzy uzyskują wysokie wyniki w nauce, mogą liczyć od bieżącego roku szkolnego na stypendium szkolne. Stypendium przyznawane jest dwa razy w roku szkolnym, po zakończeniu każdego semestru, przez komisje powołane w tym celu w szkołach prowadzonych przez powiat.

Najlepsi uczniowie i najlepsze uczennice, którzy uzyskują odpowiednio wysokie średnie ocen, otrzymują jednorazowe stypendium w wysokości od 100 zł do 248 zł. Do uzyskania stypendium za wyniki w nauce trzeba mieć średnią z ocen przynajmniej 4,75 w liceum ogólnokształcącym, 4,51 w technikum oraz 4,26 w branżowej szkole I stopnia.
- Postanowiliśmy od bieżącego roku szkolnego uzupełnić program wspierania uzdolnionej młodzieży uczącej się w naszych szkołach. Nie wszyscy uczniowie i uczennice bowiem startują w konkursach lub olimpiadach i odnoszą w nich sukcesy. Tym uczniom i uczennicom w dalszym ciągu przyznawane będzie Stypendium Starosty Świdnickiego za reprezentowanie Powiatu Świdnickiego w województwie, kraju i czasem nawet na świecie, tak jak najlepszym maturzystom. Brakowało nam jednak możliwości docenienia takich uczniów i uczennic, którzy po prostu dobrze się uczą - mówi Grzegorz Stawarz, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania.

- Mamy nadzieję, że stypendium to będzie dodatkową motywacją dla młodzieży do nauki i podnoszenia tym samym swoich kompetencji – dodaje Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

Zarząd Powiatu w Świdnicy opracował wraz z dyrektorami szkół i pracownikami Starostwa Powiatowego w Świdnicy ogólne zasady dotyczące stypendiów. W budżecie Powiatu Świdnickiego na rok 2021 zostały zagwarantowane na ten cel odpowiednie środki w wysokości 120 tys. zł. Za pierwszy semestr roku szkolnego 2020/2021 przyznane i wypłacone zostały stypendia 225 osobom na kwotę ponad 38 tys. złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group