• Wtorek, 16 lipca 2019
  • Godz. 11:01
  • Imieniny: Benedykta, Benity, Eustachego, Mariki
  • Czytających: 440
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Stypendia kulturalne – czas na wnioski

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 15 listopada 2009, 8:20
Aktualizacja: 8:24
Autor: UM
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Do 30 listopada można składać wnioski o stypendia w dziedzinie kultury. Stypendium przyznaje prezydent Świdnicy.

Zgodnie z regulaminem, który zawiera uchwała nr XXIII/308/08 z dnia 10 października 2008 r. Rady Miejskiej w Świdnicy, stypendium może otrzymać osoba spełniająca łącznie następujące warunki:

· wykaże się dorobkiem w zakresie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury, opieki nad zabytkami;
· mieszka w Świdnicy.

Z wnioskiem o przyznanie stypendium może wystąpić osoba zainteresowana, bądź w przypadku osoby nieletniej jej rodzice lub prawni opiekunowie. Formularz wniosku o przyznanie stypendium określa załącznik do uchwały (w załączniku).

Osoba, której przyznano stypendium zobowiązana jest: do podpisania umowy określającej zobowiązania stron wynikające z przyznanego stypendium; wykonania przyjętego programu stypendium, w szczególności założonego celu, uwzględniającego efekt promocyjny dla miasta; przedstawienia w ustalonym terminie sprawozdania z realizacji części lub całości programu stypendium.

W przypadku niezrealizowania programu stypendium, stypendysta jest zobowiązany zwrócić pobrane stypendium. Stypendium może być przyznane maksymalnie na 12 miesięcy.

Wnioski adresowane na Departament Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych – Referat Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi – należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 49, pokój nr 27, w terminie do 30 listopada 2009 r.

Regulamin przyznawania stypendiów jest do wglądu w Referacie Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi (tel. 74 8562-852) oraz w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.um.swidnica.pl (dokumenty – prawo lokalne – uchwały Rady Miejskiej V kadencji).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group