Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 853
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Stypendia prezydenta w dziedzinie kultury przyznane

Sobota, 11 lutego 2012, 8:55
Aktualizacja: 8:57
Autor: red
Świdnica: Stypendia prezydenta w dziedzinie kultury przyznane
Fot. red
Książka historyczna o oblężeniach świdnickiej twierdzy oraz płyta z muzyką świdnickich zespołów rockowych – to projekty, które zrealizowane zostaną w ramach stypendiów w dziedzinie kultury, przyznawanych przez prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka.

Ideą stypendiów jest pomoc świdniczanom w zrealizowaniu ciekawych projektów.
Nagrodzeni:

historyk Sobiesław Nowotny – stypendium w wysokości 6,8 tys. zł na opracowanie popularno-naukowej książki historycznej, dotyczącej dziejów oblężenia twierdzy świdnickiej w okresie II połowy XVIII wieku. Publikacja w ciekawy sposób ma opisywać cztery oblężenia twierdzy w latach 1757, 1758, 1761 oraz 1762,
muzyk Krzysztof Kowalewski – stypendium w wysokości 2,5 tys. zł na wydanie płyty zawierającej zbiór nagrań zespołów rockowych i pokrewnych, tworzących w Świdnicy.

Stypendia są przeznaczone dla świdniczan, którzy wykażą się dorobkiem artystycznym, zajmują się upowszechnianiem kultury bądź sprawują opiekę nad zabytkami. Stypendystami mogą zostać osoby wyróżniające się w swojej działalności z dorobkiem, a dodatkowym atutem jest pomysłowość i twórcze zdolności świdniczan. Stypendia mają zachęcić ich do realizacji pomysłów i ciekawych przedsięwzięć. W 2012 r. miasto przeznaczyło na ten cel 9,3 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group