Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 887
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Stypendia wójta wręczone

Piątek, 21 czerwca 2019, 9:26
Aktualizacja: 10:05
Autor: red
Gmina Świdnica: Stypendia wójta wręczone
Fot. Gmina Świdnica
Blisko 20% wszystkich uczniów z sześciu gminnych placówek oświatowych może pochwalić się najlepszymi wynikami w nauce i osiągnięciami sportowymi.

To swoisty rekord w historii gminnej oświaty. Tradycyjnie, na dzień przed zakończeniem roku szkolnego, wójt gminy Teresa Mazurek wręczyła stypendia dla najzdolniejszych uczniów, sportowców i osobowości szkół. W tym roku mamy ich aż 279 – mówiła wójt gminy, która nie kryła dumy i zadowolenia. Prymusem gminy została uczennica Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie, Wiktoria Fudali ze średnią 5,92. W kategorii klas gimnazjalnych Karolina Malinowska, uczennica Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym ze średnią ocen 5,83. Dla porównania, w roku ubiegłym wręczono 231 stypendia.
- Jako samorządowcy jesteśmy dumni, że na terenie gminy Świdnica są tak zdolni młodzi ludzie, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce i laury sportowe. Wręczenie stypendiów jest jednym z najradośniejszych dni w codziennej pracy. Raz jeszcze pragnę zapewnić, że na stypendia w gminie Świdnica nie zabraknie pieniędzy. Słowa podziękowania kieruję do dyrektorów, nauczycieli i wychowawców oraz waszych rodziców. Życzę wszystkim uczniom słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz powrotu do szkoły z radością i zapałem do dalszej pracy – podkreślała wójt gminy Teresa Mazurek.

W II półroczu roku szkolnego 2018/2019 przyznano łącznie 279 stypendiów w tym: 233 naukowe i 46 sportowe. Porównując tylko ubiegłoroczne wyniki, odnotowaliśmy wzrost o 48 stypendystów Największą ilością stypendiów za wyniki w nauce (79) i osiągnięcia w sporcie (16) może pochwalić się Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym.

Łączna wartość przyznanych stypendiów wyniosła 49 950,00 zł. Uroczystość z udziałem władz gminy Świdnica odbyła się w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group