Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 638
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Stypendia za kulturę

Niedziela, 22 października 2023, 13:10
Autor: red
Świdnica: Stypendia za kulturę
Fot. UM Świdnica
Zapraszamy do składania wniosków o stypendia w dziedzinie kultury.

Chcesz opublikować tomik wierszy lub wydać płytę z muzyką? Być może zamierasz realizować spektakl, bądź projekt multimedialny? Zapraszamy świdnickich twórców i artystów w każdym wieku. Stypendium pomoże rozwinąć warsztat twórczy bądź zrealizować wymarzone przedsięwzięcie. Można otrzymać grant w wysokości do 450 zł miesięcznie.

Może je otrzymać osoba spełniająca łącznie następujące warunki, czyli wykaże się dorobkiem w zakresie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury, czy też opieki nad zabytkami oraz zamieszkuje w Świdnicy.

Z wnioskiem o przyznanie stypendium może wystąpić osoba zainteresowana, bądź w przypadku osoby nieletniej rodzice lub prawni opiekunowie, a także szkoły i uczelnie, instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe, związki twórcze i inne podmioty, których statutowa działalność obejmuje zadania w zakresie kultury i sztuki. Może być ono przyznawane jako stypendium twórcze w dziedzinach tj. literatura, sztuki wizualne, muzyka, taniec, teatr, film, opieka nad zabytkami lub jako stypendium na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury, w zakresie animacji i edukacji kulturalnej.

Stypendium może być przyznane maksymalnie na 12 miesięcy. Jego miesięczna wysokość wynosi:

- dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych - 300 zł brutto,

- dla studentów – 400 zł brutto,

- dla osób pełnoletnich nieuczących się – 450 zł brutto.

Wnioski wraz z oświadczeniami adresowane na Wydział Kultury i Organizacji Pozarządowych – Referat Kultury należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 49, pokój nr 1a Biuro Obsługi Interesantów do 30 listopada br. do godz.15.30.

Uchwała określająca warunki i tryb przyznawania stypendiów jest do wglądu w Referacie Kultury, Świdnica ul. Długa 33, pokój nr 03 na II piętrze (tel. 74/856 28 36) oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego: bip.swidnica.nv.pl/swidnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group