Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 913
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Stypendium dla Oli Karwali z II LO

Piątek, 22 listopada 2013, 7:37
Autor: red.
Świdnica: Stypendium dla Oli Karwali z II LO
Fot. użyczone
Aleksandra Karwala uczennica klasy drugiej II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy otrzymała stypendium Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk” przyznane uchwałą Kapituły Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień. Stypendium uzyskało 15 najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska. Aleksandra uzyskała swoje stypendium przede wszystkim za działalność społeczną.

Uczennica jest radną w Młodzieżowej Radzie Gminy Świdnica. Jest wolontariuszką ZHP i prowadzi drużynę harcerską. Dwukrotnie uczestniczyła w akcji ,,Mogiłę Pradziada Ocalić Od Zapomnienia”. Aleksandra zaangażowała się w działalność charytatywną na rzecz ,,Fundacji Dzieci z Chorobą Nowotworową” dla Martynki Gradowskiej. Jako drużynowa, włączyła się w akcję pomocy na rzecz Justyny Piotrowskiej – wieloletniej harcerki czekającej na rodzinny przeszczep płuca. W Grodziszczu zorganizowała w lipcu 2013 festyn ze zbiórką do puszek na rzecz sparaliżowanego mieszkańca. Ukończyła Kurs Pierwszej Pomocy HSR – Harcerskiej Szkoły Ratownictwa, a nabytymi umiejętnościami podzieliła się z uczniami klasy II szkoły podstawowej, przeprowadzając zajęcia praktyczne.

Umiejętności lidera i wielkie zaangażowanie Aleksandry zostały docenione przez Panią Lidię Geringer de Oedenberg. Zaproszenie było nagrodą za zwycięstwo w „Konkursie wiedzy o skautingu w Europie”. Swoje zainteresowania rozwijała poprzez udział w olimpiadach i konkursach osiągając wysokie lokaty na szczeblu wojewódzkim.

Aleksandra o sobie:
Po prostu Ola. „Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym niż go zastaliście”. To myśl, która jest moim życiowym mottem. Od 2 lat prowadzę drużynę harcerską w Grodziszczu, zajmuję się organizacją warsztatów dla liderów harcerskich i jestem radną Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica.
Moja działalność społeczna to mój sposób na życie. Nie potrafię stać bezczynnie, działając czuję, że żyję. Stypendium, które otrzymałam jest dla mnie jeszcze większą motywacją do działania. Jest to wyróżnienie i nagroda, ale przede wszystkim zobowiązanie do tego aby nie spocząć na laurach.

O Oli – wypowiedzi koleżanek i kolegów z klasy II B:

Przemek: Nasza Ola jest dziewczyną, dzięki której nasza klasa jest doskonale zorganizowana. Naszej przewodniczącej nic nie jest w stanie wyprowadzić z równowagi, swoim spokojem i opanowaniem potrafi załatwić wszystko . jako koleżanka jest bardzo pomocna i oddana, zawsze można na nią liczyć. Ola posiada wiele talentów, z których szczególnie bliski jest mi jej talent kulinarny.

Michał: Sympatyczna, koleżeńska, wesoła i promieniująca szczerym uśmiechem – taka byłą już w przedszkolu. Już wtedy zdradzała talenty i chęć niesienia bezinteresownej pomocy innym.
Na przestrzeni lat te cechy jeszcze bardziej się w niej ugruntowały, a w połączeniu z pracowitością i sumiennością pozwalają osiągać jej sukcesy.

Ada: Ola jest osobą, o której można powiedzieć, że „nosi serce na dłoni”. Jej promienny uśmiech widniejący na twarzy przez cały dzień, dodaje siły i energii. Optymizm, którym emanuje pomaga przetrwać wszystko co złe. Inteligentna dziewczyna, mająca odwagę, przed którą świat stoi otworem.

Zuzia: Pogodna, pomocna, komunikatywna, bardzo zaradna, wspaniała przewodnicząca klasy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group