Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 717
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Stypendyści u burmistrza

Czwartek, 30 czerwca 2016, 7:57
Autor: red
Świebodzice: Stypendyści u  burmistrza
Fot. UM Świebodzice
W poniedziałek, 27 czerwca, najzdolniejsi uczniowie ze Świebodzic, którzy uczą się w placówkach poza Świebodzicami, spotkali się z burmistrzem Bogdanem Kożuchowiczem, by odebrać stypendia przyznane za osiągnięcia w nauce, sporcie lub działalności artystycznej.

Po gratyfikacje stawili się: Kinga Stochła, Oliwia Andrasz, Tymoteusz Kołaczek (w imieniu brata Amadeusza, który nie mógł być na spotkaniu) oraz Hanna Wołodkiewicz. Stypendystom towarzyszyli rodzice. Pozostali uzdolnieni świebodziczanie otrzymali stypendia wcześniej, podczas uroczystości w Gimnazjum Akademickim. Na spotkaniu zabrakło jeszcze jednej uzdolnionej świebodziczanki - Maja Homenda ze względu na wyjazd odebrała swoje stypendium wcześniej.
- Bardzo się cieszę, że mogę choć w tak niewielki sposób uhonorować Wasze wspaniałe osiągnięcia, bardzo chciałbym, żebyście po zakończeniu edukacji wrócili do Świebodzic, nie uciekajcie gdzieś daleko - zażartował burmistrz.

Podczas kameralnego spotkania w gabinecie rozmawiano o planach wakacyjnych, ale i tych dalszych, zawodowych. Oliwia Andrasz zdradziła, że zamierza studiować medycynę (choć jest dopiero w gimnazjum, ma już bardzo sprecyzowane plany na przyszłość). Kinga wiąże swoje plany z dalszą edukacją muzyczną - gra na flecie i osiąga wiele sukcesów. Amadeusz to świetny pływak, osiągający sukcesy z Klubem Sportowym Rekin, a Hania to wzorowa uczennica z bardzo wysoką średnią ocen.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group