Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 923
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Kraj: Stypendysta z ZSM u premier Ewy Kopacz

Sobota, 8 listopada 2014, 7:59
Autor: red.
Świdnica/Kraj: Stypendysta z ZSM u premier Ewy Kopacz
Fot. użyczone
Uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych Stanisław Bialik z klasy IV technikum otrzymał Stypendium Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia edukacyjne.

- Ten niebywały sukces jest dla nas szczególnie ważny i doniosły - wyznała rzecznik ZSM Małgorzata Bogusławska-Kurzawa.

W środę odbyła się uroczystość w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, podczas której pamiątkowe dyplomy wręczyła stypendystom premier Ewa Kopacz. Łącznie 98 uczniów z całej Polski odebrało 5 listopada stypendia Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2013/2014. Polscy uczniowie są najlepiej wykształceni w Europie. To nie jest tylko opinia prezesa rady ministrów czy ministra edukacji. Takie opinie przedstawiają badania międzynarodowe. - Nasze szkoły, nasze uczelnie są bardzo wysoko w rankingach na świecie, a absolwenci naszych wyższych uczelni są bardzo poszukiwanymi pracownikami w różnych prestiżowych firmach, w różnych sektorach gospodarczych - powiedziała w trakcie uroczystości szefowa rządu.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów to stypendia przyznawane przez premiera. Otrzymują je uczniowie szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości, na podstawie wysokich wyników w nauce wykazujących szczególnie uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy. Otrzymuje je uczeń, który: otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub uczeń, który wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach co najmniej dobre. Serdecznie gratulujemy naszemu stypendyście i życzymy dalszych sukcesów!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group