Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Stypendystka z Lutomi

Wtorek, 9 kwietnia 2013, 7:03
Autor: red.
Dolny Śląsk: Stypendystka z Lutomi
Fot. użyczone
Aż 420 najzdolniejszych uczniów otrzymało w tym roku szkolnym stypendia finansowe w ramach „Dolnośląskiego Programu Stypendialnego – Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych”. W gronie laureatów jest uczennica Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej Dominika Szczepanek.

Program realizowany jest w ramach Poddziałania 9.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W roku szkolnym 2012/2013 o stypendia finansowe walczyło 593 uczniów. W gronie laureatów jest Dominika Szczepanek, która realizuje indywidualny program edukacyjny z biologii pt. "Organizm człowieka jako mini fabryka", opracowany przez Annę Majcher - nauczyciela biologii. - Jego celem jest poszerzenie wiedzy z dziedziny, która jest jej pasją - anatomii człowieka. Przygotowuje i koordynuje ogólnoszkolne badania, uczestniczy w wycieczkach edukacyjnych do ośrodków naukowych, a także dzieli się wiedzą ze swoimi kolegami w czasie bezpośrednich spotkań na zajęciach pozalekcyjnych z biologii, jak też wymieniając online opinie i doświadczenia z pasjonatami biologii z innych gimnazjów – mówi dyrektor szkoły Elżbieta Marcińska.

Obecny rok szkolny jest już trzecim rokiem realizacji programu w gimnazjum w Lutomi. W ubiegłym roku stypendium otrzymało troje uczniów (matematyka), dwa lata temu jeden uczeń realizował program indywidualny z informatyki.

Podczas uroczystego wręczenia listów gratulacyjnych we Wrocławiu obecni byli przedstawiciele władz gminy Świdnica w osobie wójta gminy Teresy Mazurek, dyrektor gimnazjum Elżbiety Marcińskiej oraz rodziców nagrodzonych stypendystów.

Program stypendialny funkcjonuje już od 2008 r. i trwać będzie do 2014 roku. Łącznie na ten cel zostanie przeznaczonych ponad 8 mln zł. Warunkiem otrzymania stypendium było m.in. uzyskanie średniej ocen ze wszystkich przedmiotów na świadectwie z poprzedniego roku szkolnego na poziomie nie niższym niż 5,10 (gimnazja) lub 4,85 (szkoły ponadgimnazjalne).

Wszyscy nagrodzeni otrzymają stypendium w wysokości 300, 00 zł brutto miesięcznie. Stypendium przyznano na okres od września 2012 r. do sierpnia 2013 r. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group