Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1314
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Subiektywny przegląd wydarzeń Świdniczki

Sobota, 31 grudnia 2011, 14:49
Aktualizacja: Niedziela, 1 stycznia 2012, 9:33
Autor: Ika
Świdnica: Subiektywny przegląd wydarzeń Świdniczki
Fot. red
Koniec roku to czas podsumowań. Zebraliśmy dla Państwa najciekawsze wydarzenia . Dziś i jutro przypomnimy naszym Czytelnikom, co wydarzyło się w ostatnich 12 miesiącach w Świdnicy i okolicach.

Styczeń:

Świdnicki sąd oddalił wałbrzyski protest wyborczy- - Sąd Okręgowy w Świdnicy zajmował się wnioskiem komitetu Nowoczesny Wałbrzych o unieważnienie wyborów na prezydenta oraz do rad miasta i powiatu w Wałbrzychu. Nie udowodnioną sprawą, choć sędzia Elżbieta Jęczmień w uzasadnieniu postanowienia o oddaleniu protestu powiedziała, że udowodnionych jest kilka przypadków kupowania głosów na rzecz Piotra Kruczkowskiego. – Nie znam tych przypadków – powiedział po wyjściu z sali rozpraw prezydent Wałbrzycha. – Sprawą zajmuje się CBA, gdyby nie było poważnych dowodów, to takie postanowienie nie zostałoby wszczęte – stwierdził z kolei Patryk Wild, wnioskodawca.

Superniania w Świdnicy proponuje: certyfikaty na rodzicielstwo- W Europejskim Centrum Przyjaźni Dziecięcej przy ul. Kościelnej 15 z Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem i Supernianią Dorotą Zawadzką spotkali się pedagodzy szkolni, pracownicy socjalni i kuratorzy sądowi.

Zmarł Krzysztof Wierzęć- Człowiek sukcesu, przedsiębiorca i filantropa

Luty:

Bożena Pytel z honorowym wyróżnieniem w konkursie „Szczyt Kultury- Bożena Pytel, żona pastora ewangelickiego, skupia ludzi kultury wokół świdnickiego Kościoła Pokoju, organizuje wernisaże, koncerty i warsztaty. Kapituła konkursu „Szczyt Kultury” doceniła też jej koordynację projektu "Dolnośląski szlak UNESCO".

Świdnica na planszy Monopoly? To możliwe!-Wszystko zależy od mieszkańców, a Świdnica ma szansę znaleźć się na planszy najbardziej znanej gry – Monopoly. Ruszyło głosowanie, które wyłoni miasta w polskiej edycji gry Monopoly. Świdnica znalazła się na liście miast z tzw. dzikiej karty. Dwa z nich, które uzyskają najwięcej punktów znajdą się na planszy Monopoly.

Dziś wiemy, że Świdnica jednak nie zyskała odpowiedniej liczby punktów

Apel przeciwników pomnika smoleńskiego: postument tak, ale w Warszawie- Kilkadziesiąt osób podpisało się wczoraj pod apelem mieszkańców do prezydenta Wojciecha Murdzka. – W Świdnicy jest już dużo pomników, nie ma tylko pomnika głupoty – powiedział nam podpisując pismo Edward Chociaj. – Dla kogo Kaczyński był prezydentem, dla tego był, dla mnie nie, ja na niego nie głosowałam – mówiła Danuta Prusińska.

Marzec:

Ortopeda z ponad trzema promilami - Aż trudno uwierzyć, ale ponad trzy promile alkoholu w organizmie (po pierwszym badaniu) miał ortopeda, który przyjmował pacjentów w jednej ze świdnickich przychodni.

Konkurs Wójt Roku 2010 rozstrzygnięty – Teresa Mazurek bez tytułu, ale wyróżniona- Najlepszym polskim gospodarzem gminy wiejskiej mianowano wczoraj Mariana Zalewskiego z gminy Sterdyń. W finale była też Teresa Mazurek, szefowa świdnickiej gminy, która była jedyną kobietą i jedynym wójtem z Dolnego Śląska wśród finalistów. Nasza pani wójt została wyróżniona za wzorową pracę z organizacjami.

Kulczyk inwestuje w Żarowie- 996 tys. zł – tyle według oficjalnego komunikatu Urzędu Miejskiego w Żarowie wpłynie do kasy gminnej od firmy Polenergia Biogaz Sp. z o.o. należącej do Jana Kulczyka. Właśnie sfinalizowano sprzedaż terenu inwestycyjnego znajdującego się przy żarowskiej strefie ekonomicznej.

PO: „nie” dla prywatyzacji Latawca- Prawo i Sprawiedliwość oczernia nas i wprowadza społeczeństwo w błąd mówiąc, że Platforma Obywatelska dąży do prywatyzacji szpitala – oświadczył dziś na zwołanej w trybie pilnym konferencji prasowej Robert Jagła, szef powiatowej PO. – Platforma Obywatelska powiatu świdnickiego jest przeciwko prywatyzacji szpitala!

Kwiecień:

Rada powiatu zafundowała sobie mrożenie diet na cztery lata- Powiatowi rajcy zmienili wczoraj budżet (m.in. 100 tys. zł przeznaczyli na zakup nowego auta osobowego dla starostwa), zmienili też wieloletnią prognozę finansową powiatu i podjęli kilka innych uchwał. Wśród nich – o zamrożeniu diet na cztery lata.
Za namową Bolesława Marciniszyna do uchwały w sprawie wysokości diet radnych z 2000 r. dodano zapis, że w latach 2011-2014 wysokość kwoty bazowej, na podstawie której ustalane są wynagrodzenia dla rajców, nie będzie waloryzowana.

Trener–pedofil Stanisław S. skazany na 8 lat za zgwałcenie i molestowanie nastolatek-Na karę łączną 8 lat pozbawienia wolności skazał świdnicki sąd Stanisława S., trenera szczypiornistek. Sześćdziesięciojednoletni mężczyzna został uniewinniony z zarzutu usiłowania gwałtu na nieletniej w 1998 r. Co na to obrońca? – W mowie końcowej wnioskowaliśmy o uniewinnienie, więc konkluzja jest jednoznaczna – odpowiedział nam adwokat Łukasz Ślipko. Co z kolei postanowi oskarżyciel? – Nie mogę powiedzieć, bo sprawa jest utajniona – odpowiedziała prokurator Beata Piekarska–Kaleta, zastępca prokuratora rejonowego.

Katarzyna Figura w Świdnicy- Świdniczanie przechadzający się wczoraj wieczorem po świdnickim Rynku mieli niebywałą okazję spotkać się z... Katarzyną Figurą.
Polska gwiazda filmowa w Świdnicy spędzi dwa dni. A wszystko za sprawą czwartej już edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Reżyserii Filmowej, którego twarzą w tym roku jest Kasia Figura. We wtorek wieczorem w otoczeniu fotoreporterów i kamerzystów aktorka nakręciła kilka ujęć do forszpanu mającego reklamować tegoroczny festiwal. Większośc powstała w filmowych wnętrzach kawiarni Delagio Cinema.

Ostatnie pożegnanie Sylwestra Olszewskiego- 10 kwietnia 2011 roku zapisał się czarna kartą w sporcie samochodowym. W tym dniu na trasie 39 Rajdu Świdnickiego Krause na odcinku nr 11 Wolibórz – Jodłownik wypadkowi uległa załoga Sylwester Olszewski – Michał Całek. Niestety obrażenia jakie doznał Sylwester były tak poważne, że odcinek specjalny okazał się ostatnim w karierze 31 letniego zawodnika Automobilklubu Karkonoskiego

Maj:

Pada, pada śnieg- W Świdnicy z samego rana padał śnieg z deszczem, ok. godz. 10 biały puch zaczął sypać na całego. W Jeleniej Górze z kolei na rondzie wyjazdowym w kierunku Szklarskiej Poręby i Zgorzelca zatrzymano ruch samochodów ciężarowych ze względu na bardzo mocne opady śniegu i bardzo śliską nawierzchnię.

Dwudziestojednolatek oskarżony o zabicie mężczyzny w dopalaczowym szale bez wyroku- oskarżony o to, że sierpniu zeszłego roku zabił Adama K. pod wpływem dopalaczy i alkoholu. Michał G. chciał odebrać ofierze małego białego amstafa, bo jak twierdził: mężczyzna źle traktował zwierzę. 

Sto sześćdziesiąt osiem zarzutów przeciwko doktorowi za zamkniętymi drzwiami- Ruszył proces specjalisty chorób wewnętrznych Andrzeja Z. oskarżonego o przestępstwa gospodarcze i przekroczenie uprawnień. Medyk nie popełnił błędu lekarskiego. – Mimo tego stan zdrowia pokrzywdzonych będzie okolicznością w sprawie, a ponieważ oni nie życzą sobie rozgłosu, to poparłam wniosek o wyłączenie jawności – mówi oskarżyciel publiczny, prokurator Beata Piekarska–Kaleta.

Czerwiec:

Świdniccy ratownicy wicemistrzami- Szesnaście drużyn ratowniczych z regionu przed dwa dni zmagało się z zadaniami medycznymi przygotowanymi dla nich w ramach VII Regionalnych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym.W nagrodę świdnickie pogotowie otrzymało zestaw do treningów wkłuć doszpikowych, a ratownicy telefony komórkowe.

Dzieci z „Serca” w Pałacu Prezydenckim- Taki Dzień Dziecka najmłodsi z SPDC Serce zapamiętają na długo. Nie każdy przecież ma okazję świętować z parą prezydencką. Kilkunastoosobowa grupa Świdniczan na zaproszenie Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka 1 czerwca spędziła na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego.

Chcą referendum w sprawie prywatyzacji służby zdrowia – Anna Zalewska zbiera podpisy- Prawo i Sprawiedliwość ruszyło z akcją zbierania podpisów w sprawie komercjalizacji i prywatyzacji służby zdrowia i przedsiębiorstw z sektorów strategicznych dla Polski. Swoje poparcie można wyrazić w biurach poselskich oraz drukując wniosek z Internetu.

Podpisy można składać w biurach poseł Anny Zalewskiej w Świdnicy, Wałbrzychu, Świebodzicach i Dzierżoniowie oraz na internetowej stronie poseł. - Zapraszamy do wsparcia inicjatywy wszystkich tych, którym zależy na zachowaniu przez Nasz Kraj kontroli nad strategicznymi sektorami gospodarki – dodaje Łuksza Apołenis.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group