Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1062
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Sukces gimnazjalisty z Jaworzyny Śląskiej

Niedziela, 18 maja 2014, 9:00
Aktualizacja: 11:01
Autor: red.
W „Roku Czytelnika” z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska zorganizował konkurs ,,Moja książka – nie książka". Konkurs przeznaczony był dla młodzieży z terenu naszego województwa. Uczeń gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej – Błażej Banaszczak z klasy 1A zajął w tym konkursie trzecie miejsce.

Celem konkursu było propagowanie czytania i pisania, jako jednej z możliwości spędzania wolnego czasu, a także wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej. Formą prezentacji pracy konkursowej dla uczniów gimnazjum był komiks elektroniczny na wybrany temat. W zmaganiach wzięli uczniowie z ponad 120 szkół, z czego jury wyłoniło 13 laureatów w kategorii szkoła podstawowa i gimnazjum.

W tej właśnie szczęśliwej trzynastce znalazł się Błażej Banaszczak.

Gala podsumowująca konkurs - wręczenie nagród i dyplomów odbyła się 14 maja 2014 r. o godz. 11.00 w siedzibie Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu.

Podczas uroczystości wystąpił pan Radosław Mołoń, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, poznaliśmy historię exlibrisu oraz obejrzeliśmy prezentację o tym, jak powstawała książka ,,Od papirusu do iPada”. Na zakończenie gali można było obejrzeć prace zwycięzców na specjalnej wystawie.

Błażejowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(UM Jaworzyna Śląska)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group