Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 540
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sukces II LO w ogólnopolskim konkursie przedsiebiorczości

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 24 kwietnia 2012, 11:30
Aktualizacja: 15:23
Autor: red
Fot. użyczone
Zespół uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Monika Krumplewska, Kamila Hanc i Mateusz Parużyński, po wygraniu konkursu na Dolnym Śląsku reprezentował nasze województwo w finale ogólnopolskim konkursu "Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości 2012", organizowanego przez Studenckie Forum Buisness Centre Club pod patronatem Politechniki Łódzkiej.

Nasi uczniowie mieli za zadanie rozwiązać Case Study, dotyczące wdrażania ontologii sieci semantycznych do branży samochodowej. Finaliści musieli rozwiązać Studium Przypadku, używając modelu A.I.Ansoffa, macierzy BCG oraz analizy SWOT.

Kapituła konkursu potwierdziła, że poziom wszystkich prac był wyrównany i bardzo trudno było wybrać zwycięzcę (potwierdzeniem tej informacji jest fakt, że obrady jury trwały dłużej, niż przewidywano przy układaniu harmonogramu). Naszym uczniom nie udało sie zdobyć miejsca na podium, ale są jednak zadowoleni – w piątkowe popołudnie w dzień przed konkursem zwiedzali łódzką Manufakturę oraz słynną ulicę Piotrkowską. Konkurs oraz wycieczka dostarczyły im wielu pozytywnych wrażeń, więc- jak się okazuje – warto brać udział we wszelkich inicjatywach wykraczających poza codzienne, szkolne obowiązki.
Opiekunem grupy jest Pani Alicja Kwiatkowska

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group