Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Sukces pływaków

Środa, 4 marca 2020, 9:57
Aktualizacja: 9:59
Autor: red
Witoszów Dolny: Sukces pływaków
Fot. Gmina Świdnica
Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym wzięła udział w półfinale dolnośląskim drużynowych zawodów pływackich w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkolnego Związku Sportowego.

Młodych adeptów pływania gościła pływalnia kryta w Żarowie. Drużyna chłopców, w komplecie zrekrutowana z klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon, mocno nastawiona na walkę o końcowy prymat, od początku rywalizacji nadawała ton walce. Szczególnie, że największym wyzwaniem był lokalny rywal, czyli konkurenci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy.

Apetyt rósł wraz z upływem czasu. Zaczęło się od zwycięstwa w sztafecie 6 x 50 m stylem dowolnym. Następnie cieszyliśmy się z rekordu życiowego i drugiego miejsca Daniela Szychowskiego na dystansie 50 m stylem motylkowym. Po zwycięstwie na 100 metrach stylem grzbietowym Jakuba Janika, również okraszonego rekordem życiowym, myśl o końcowym zwycięstwie nabierała realnych kształtów. Dublet na dystansie 100 m w stylu klasycznym – zaskakujące I miejsce Adriana Nizio i II miejsce Adama Wróblewskiego przesądziło o końcowym sukcesie. Drugie miejsce Jakuba Kierula i czwarte Mateusza Samka w stylu dowolnym (również dystans 100 m) spełniły jedynie przysłowiową rolę "wisienki na torcie”. Na tak znakomitą postawę chłopców niewątpliwie miało wpływ, poza codzienną – pozytywistyczną pracą, przepracowanie pływacko okresu ferii zimowych.

Obie drużyny: zwycięscy ze SP w Witoszowie Dolnym i druga drużyna ze SP nr 4 ze Świdnicy spotkają się ponownie już 17 marca we Wrocławiu na finale dolnośląskim.

Na uwagę zasługuje również fakt, że drużyna dziewcząt w składzie: Martyna Markiewicz, Martyna Zając, Amelia Miałszygrosz, Alicja Anioł, Jagoda Babiarz i Zuzanna Gawryliszyn zajęły na tych zawodach trzecią lokatę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group