Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1221
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Sukces Strzegomia

Czwartek, 24 września 2020, 13:52
Autor: red
Strzegom: Sukces Strzegomia
Fot. UM Strzegom
Strzegomska inwestycja "Przebudowa i zagospodarowanie przestrzeni publicznej na terenie Grabiny i Starego Miasta w Strzegomiu wraz z renowacją zabytkowych murów obronnych" zwyciężyła w bardzo prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." w kategorii "Rewitalizacja obszarów w przestrzeni urbanistycznej". Wyniki ogłoszono podczas gali, która odbyła się 23 września br. w Zamku Królewskim w Warszawie.

W skład naszej delegacji weszli: burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, zastępca - Wiesław Witkowski oraz wykonawcy tej inwestycji: Krzysztof Sobol z firmy PPHU Portal-Renowacje s.c. Sobol-Kowalczyk Strzegom oraz Dariusz Pylak z firmy Granit Dariusz Pylak Sp. z o.o. Strzegom. Przypomnijmy, projektantami byli: Biuro Architektoniczne Cignus Anna Kalinowska Strzegom oraz Maciej Małachowicz Autorska Pracownia Wrocław. Warto wspomnieć, że tę inwestycję do konkursu zgłosił marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. W swoim przemówieniu w Warszawie gospodarz gminy Strzegom wyraził swoją dużą radość ze zdobycia nagrody i podziękował wszystkim osobom, dzięki którym udało się zrealizować tak wspaniałą inwestycję.

Druga z naszych flagowych inwestycji tj. "Budowa budynku demonstracyjnego o znacznie podwyższonych parametrach charakterystyki energetycznej - przedszkola z oddziałem żłobkowym przy ul. Kościuszki w Strzegomiu" znalazła się w gronie finalistów w kategorii "Nowe obiekty, nowoczesne trendy".

W tegorocznej edycji konkursu wystartowało 460 realizacji z całego kraju. Jury wizytowało 76 obiektów zakwalifikowanych do finału. Nagrody zostały przyznane w 12 kategoriach "Modernizacja Roku" oraz czterech kategoriach "Budowa XXI w.".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group