Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 612
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poznań: Sukces strzegomskich firm kamieniarskich na targach KAMIEŃ–STONE 2013 w Poznaniu

Środa, 13 listopada 2013, 12:10
Aktualizacja: 12:11
Autor: red.
Poznań: Sukces strzegomskich firm kamieniarskich na targach KAMIEŃ–STONE 2013 w Poznaniu
Fot. UM Strzegom
Dwa Klaudiusze i wyróżnienie znalazły się w rękach strzegomskich firm kamieniarskich podczas zakończonych 9 listopada Targów Kamień–Stone, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i firmę Geoservice–Christi.

Rywalizacja o statuetkę Klaudiusza, prestiżową nagrodę przyznawaną podczas Targów Kamień-Stone przez specjalistów z branży kamieniarskiej, odbywała się w trzech kategoriach: Najlepszy Produkt – Kamień Naturalny, Najlepszy Produkt – Narzędzia, Urządzenia i Maszyny i Najładniejsze Stoisko. Strzegomska branża kamieniarska mocno zaakcentowała swoją obecność na targach.

Główną nagrodę tegorocznych Targów czyli Klaudiusza 2013 w kategorii - Najlepszy Produkt – Kamień Naturalny przyznano FUNDACJI BAZALT za Granitową Kolekcję. - Główny trzon kolekcji tworzy prezentowana już w Strzegomiu granitowa biżuteria – małe delikatne elementy, łączone z niezwykłą precyzją i wyczuciem materiału, w taki sposób, aby w całej kolekcji kamień naturalny nie był jedynie tłem, ale aby odgrywał pierwszoplanową rolę. Na kolekcję składają się również niewielkie przedmioty wykonane z granitu strzegomskiego – misy, świeczniki, wazony i tak nam bliskie granitowe serca - komentuje Krzysztof Skolak, prezes Fundacji Bazalt.

W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała spółka Granex za „Kamienny stolik 3w1”. -Innowacyjność w obróbce, nowoczesny design oraz ekologiczne podejście do wykorzystania kamienia - zaznacza Krzysztof Skolak - to cechy wyróżniające projekt Granexu. Na uwagę również zasługuje elektrycznie podgrzewane siedzisko wchodzące w skład zestawu.

Kolejnego Klaudiusza otrzymała firma GRANIRO Narzędzia Diamentowe w kategorii - Najładniejsze Stoisko. -Dbałość o wizerunek, czytelność, prostota i elegancja ekspozycji sprawiły, że jury wskazało GRANIRO jako zwycięzcę w tej kategorii – motywuje Krzysztof Skolak.

W kategorii - Najlepszy Produkt – Narzędzia, Urządzenia i Maszyny Klaudiusz trafił do GMM S.p.A. za piłę mostową EGIL CNC.

Nadmieńmy, że Targi KAMIEŃ-STONE w Poznaniu to jedyne tak wielkie wydarzenie dla branży kamieniarskiej w Polsce i największe w Europie Środkowowschodniej, które stwarza wystawcom okazję do zaprezentowania swoich produktów oraz możliwość zapoznania się z kierunkami i trendami rozwoju branży kamieniasrkiej. W roku bieżącym ekspozycję około 170-ciu wystawców z różnych stron świata obejrzało ponad 6 tysięcy zwiedzających. Materiał filmowy na: http://youtu.be/xeE4CV6wOIo

Oprócz stoisk wystawowych dużym zainteresowaniem cieszyły się debaty, wykłady, warsztaty kamieniarskie, warsztaty mozaikowe Lubosza Karwata oraz Giełda Minerałów i Kamieni Szlachetnych. Kolejna edycja targów KAMIEŃ-STONE odbędzie się w terminie 5 - 8 listopada 2014 r.

Strzegomskim firmom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group