Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Sukces świdnickich policjantów

Piątek, 22 kwietnia 2016, 7:16
Aktualizacja: 15:28
Autor: opr.red.
Świdnica: Sukces świdnickich policjantów
Fot. red.
Policjanci ze Świdnicy zdobyli zaszczytne I miejsce w wojewódzkich eliminacjach konkursu „Policjant Służby Kryminalnej roku 2016”, które odbyły się 14–15 kwietnia 2016 roku we Wrocławiu. Dzięki temu teraz będą reprezentować Dolny Śląsk w zawodach centralnych, które odbędą się w czerwcu br. na terenie Szkoły Policji w Pile. W turnieju wzięło udział 27 drużyn ze wszystkich dolnośląskich jednostek Policji.

W stolicy Dolnego Śląska w Komendzie Wojewódzkiej Policji odbył się turniej "„Policjant Służby Kryminalnej roku 2016”. Do konkursu przystąpiło 27 drużyn reprezentujących wszystkie komendy powiatowe i miejskie garnizonu dolnośląskiego. W skład każdego teamu wchodził policjant służby dochodzeniowej, operacyjnej, technik kryminalistyki oraz osoba nadzorująca pracę dochodzeniowo-śledczą.

14 kwietnia br. o godzinie 8.00 policjanci służb kryminalnych rozpoczęli pierwszy dzień eliminacji wojewódzkich w ramach konkursu Policjant Służby Kryminalnej Roku 2016. Najpierw wszyscy funkcjonariusze rozwiązali test z zakresu wiedzy ogólno-policyjnej, a później wzięli udział w kolejnej konkurencji, jaką było strzelanie. Drużyna reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Świdnicy przeszła do drugiego etapu konkursu, do którego zakwalifikowało się tylko 10 zespołów.

Podczas drugiego dnia rozgrywek każda drużyna musiała wykazać się umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie drużyny wzięły udział w najbardziej złożonym podczas zawodów zadaniu, polegającym na przeprowadzeniu oględzin zainscenizowanego miejsca zdarzenia. Zespoły oceniane były m.in. za wiedzę, umiejętności i jakość wykonania zadań, a także czas, w jakim zostały zrealizowane. Pracę komisji powołanej na czas zawodów nadzorował sędzia główny podinsp. Paweł Noculak - Zastępca Naczelnika Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP we Wrocławiu.

Po tych dwóch zadaniach drużyna ze Świdnicy wysunęła się na I miejsce. Na drugim miejscu uplasowali się policjanci z Góry Ślaskiej, a na trzecim z Głogowa.

W skład zwycięskiego zespołu weszli: podinsp. Robert Brożyna, kom. Tomasz Lenkiewicz, asp. Janusz Dychus i mł. asp. Radosław Nowicki.

Bardzo dobrze świdniccy policjanci wypadli również w kategoriach indywidualnych. Najlepszym technikiem kryminalistyki w dolnośląskim garnizonie okazał się policjant z KPP w Świdnicy. "Nasz" „policjant operacyjno – rozpoznawczy” zajął drugie miejsce w województwie w swojej kategorii, a „policjant dochodzeniowo – śledczy” trzecie miejsce.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy uczestnikom zawodów wręczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Krzysztof Niziołek.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy powodzenia w ogólnopolskich rozgrywkach!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group