Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa: Sukces ucznia Zespołu Szkół Mechanicznych

Środa, 15 kwietnia 2015, 8:31
Aktualizacja: 13:34
Autor: red.
W tegorocznym półfinale XVI Olimpiady Techniki Samochodowej, który odbył się 21 marca w Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy – Stanisław Bialik zajął 7. miejsce i awansował do ścisłego finału.
Oprócz Staszka w konkursie startował Damian Lempart. Opiekunem drużyny był Sławomir Józwicki. W półfinale wzięło udział 460 uczniów ze 162 szkół w Polsce. Do pierwszego miejsca Staszkowi zabrakło 4 punktów.

Olimpiada organizowana jest przez Wydawnictwo Komunikacji i Łączności oraz redakcję Auto Moto Serwis. Jej partnerami są: Politechnika Warszawska, wydawnictwo Expert Media oraz firmy - Robert Bosch, Fuchs Oil Corporation i Schaeffler Group.

Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Finaliści i laureaci olimpiady – a wśród nich Staszek Bialik z „Mechanika” – są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na mocy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej.

Finał olimpiady, do którego zakwalifikowało się 10-ciu najlepszych uczniów z całej Polski, odbędzie się 16 maja w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o.o. w Warszawie. Uczniowie będą musieli wykonać dwa zadania praktyczne z zakresu diagnozowania i naprawy pojazdów samochodowych.

Staszkowi gratulujemy i trzymamy kciuki w finale.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group