Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 1334
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszów: Sukces uczniów z Jaroszowa

Poniedziałek, 8 maja 2023, 13:05
Autor: red
Jaroszów: Sukces uczniów z Jaroszowa
Fot. UM Strzegom
Na terenie Muzeum Gross–Rosen w Rogoźnicy 26 kwietnia br. odbył się finał VI Diecezjalnego Konkursu pn. „KL Gross–Rosen (1940–1945) – ocalić od zapomnienia”.

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie znaleźli się w ścisłym gronie najlepszych uczestników tego konkursu, bowiem Łucja Kołodziej (uczennica klasy VIII b) zajęła I miejsce w konkursie multimedialnym oraz I miejsce w konkursie literackim,

Julia Świątkowska (uczennica klasy VIII a) zajęła III miejsce w konkursie plastycznym, Oliwia Szczepanek (uczennica klasy VII a) otrzymała wyróżnienie w konkursie multimedialnym, a Łucja Kołodziej otrzymała również wyróżnienie w konkursie wiedzy. Do konkursu finaliści przygotowywali się przez kilka tygodni pod czujnym okiem p. Tomasza Dziurli.

Tegoroczny konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie wykazali się obszerną i rzetelną wiedzą nt. historii obozu, a w pracach literackich, plastycznych i multimedialnych można było dostrzec ogromny wachlarz inwencji twórczej w przedstawianiu tematyki konkursowej.

Zmagania konkursowe wyłoniły łącznie 56 laureatów z poszczególnych kategorii tematycznych i wiekowych. Na zakończenie finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody z rąk ks. dra Damiana Mroczkowskiego – dyrektora Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej, p. Renaty Paluch - kierownika działu oświatowego Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy oraz katechetów z dekanatu strzegomskiego.

Konkurs ten został zorganizowany przez ks. prałata Marka Babuśkę - wizytatora katechetycznego dekanatu strzegomskiego, dyrektora i pracowników Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy oraz zespół katechetów dekanatu strzegomskiego. Przebiegał on w czterech kategoriach tematycznych: wiedzy, literackiej, plastycznej i multimedialnej, obejmując swym zasięgiem uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu diecezji świdnickiej (udział wzięło 17 placówek oświatowych).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group