Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1318
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Sukces uczniów ZSB–E

Środa, 10 kwietnia 2024, 11:33
Aktualizacja: 11:33
Autor: red
Świdnica: Sukces uczniów ZSB–E
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Drużyna z Zespołu Szkół Budowlano–Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy zakwalifikowała się do Finału Ogólnopolskiego Konkursu "Cosmic Challenge: Patfinder/AI" organizowanego przez Fundację SpaceShip w partnerstwie strategicznym z firmą ICEYE.

Tematem konkursu było "Biznesowe wykorzystanie danych satelitarnych z użyciem AI". Do projektu mogły przystąpić zespoły składające się z dwóch uczniów i opiekuna. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, a do ścisłego finału zakwalifikowała się drużyna w składzie:

Bastian Wiciński z klasy IId T (technik programista)
Filip Zabrzewski z klasy Id T (technik programista)
pod opieką p. Romana Izydorczyka.

Finał konkursu, w którym wystąpi 11 najlepszych drużyn z całej Polski, odbędzie się 25.04.2024r. w Lublinie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.

Nagrodą za pierwsze miejsce jest wizyta w Ośrodku Europejskiej Agencji Kosmicznej, który znajduje się we Frascati, we Włoszech. Zespoły, które zajmą miejsca 1-3 zostaną dodatkowo zaproszone do polskiego oddziału firmy ICEYE, znajdującego sie w Warszawie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Program realizowany jest w Partnerstwie Strategicznym z firmą ICEYE, w Partnerstwie z: Agencja Unii Europejskiej ds. Programu Kosmicznego – EUSPA, Polish Space Professionals Association, ThinkHackR, Krakowski Park Technologiczny , Space Agency, ESA Business Incubation Centre Poland, ponadto został objęty Patronatem Honorowym przez: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska Agencja Kosmiczna, Ambasada Włoch w Warszawie, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, SPACE4GEO, Polskie Towarzystwo Astrobiologiczne, Akademia Leona Koźmińskiego, Centrum Technologii Kosmicznych AGH, European Space Foundation oraz Patronatem Medialnym przez: Space24, Astronomia24, AstroNet i Kosmonauta.net. Instytucją Wspierającą jest Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group