Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Sukces żarowianki

Czwartek, 14 listopada 2019, 14:58
Aktualizacja: 14:59
Autor: red
Sukcesy żarowianki na Mistrzostwach Polski Runmageddonu.

Niezłym wynikiem może pochwalić się Urszula Zywer mieszkanka gminy Żarów, która reprezentuję Polskę na arenie międzynarodowej w biegach z przeszkodami OCR (ang. Obstacle Course Racing).

W tegorocznych Mistrzostwach Świata wraz z drużyną zajęła 18 miejsce wśród profesjonalnych sztafet mieszanych, a w odbywających się pod koniec października Mistrzostwach Polski Runmageddonu wywalczyła 9 miejsce w klasyfikacji Elite kobiet. Gmina Żarów wspiera starty młodej Żarowianki.
- Pierwsze biegowe kroki w okolicznych lasach i na żarowskiej bieżni zaczęłam stawiać przed dwoma laty. Biegi z przeszkodami to wciąż młoda dyscyplina sportowa. Sprawdza ona wszechstronne przygotowanie fizyczne zawodników, ale przede wszystkim wydolność, wytrzymałość i siłę chwytu. Zawodnicy muszą pokonywać trasę biegową naszpikowaną rozmaitymi przeszkodami, do których pokonania wymagana jest nie tylko siła, ale także spryt i technika. Pierwszy poważny sezon startowy w 2019 roku to moje pierwsze dobre wyniki. W tegorocznych Mistrzostwach Świata wraz z drużyną zajęłam 18 miejsce wśród profesjonalnych sztafet mieszanych, a w odbywających się z końcem października Mistrzostwach Polski Runmageddonu zajęłam 9 miejsce w klasyfikacji Elite kobiet. Składam serdeczne podziękowanie gminie Żarów za wsparcie mojego udziału w tym wydarzeniu – mówi Urszula Zywer.

Żarowianka już dziś planuje swój udział w najważniejszych imprezach w przyszłym sezonie. Główny cel to Mistrzostwa Europy, które w 2020r. odbędą się we włoskim Val di Fiemme. Reprezentantka gminy Żarów kwalifikacje w serii Elite, czyli najlepszych kobiet już uzyskała. Teraz czekamy na kolejne dobre wieści.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group