Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Sukcesy "Akordu"

Czwartek, 26 grudnia 2019, 11:10
Autor: red
Świebodzice: Sukcesy "Akordu"
Fot. UM Świebodzice
Zespół "Akord" z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świebodzicach pod kierownictwem Aleksanrda Jermakowa i pod opieką instruktora śpiewu Patrycji Stępień–Pełechacz, uczestniczył ostatnio w dwóch festiwalach.

W październiku chór brał udział w "XIII Dolnośląskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Seniorów", którego organizatorem był Zarząd Rejonowy PZERiI w Jeleniej Górze. Podczas występów zostało przesłuchanych blisko 30 zespołów, liczących w sumie około 400 wykonawców. Jury w którego skład wchodzili doświadczeni muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, oceniało artystów w kilku kategoriach: muzycznej, instrumentalnej, tanecznej oraz solista. Zaszczytne I miejsce za choreografię, zdobył zespół "Akord". Zwieńczeniem przeglądu były występy nagrodzonych zespołów na uroczystej gali w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach.

W listopadzie Zespół "Akord" wystąpił na XXI Przeglądzie Pieśni Patriotycznych w Żarowie. Do konkursu tego, również przystąpiło wiele zespołów: ludowych i chóralnych, w tym także soliści z terenu Dolnego Śląska. Po kilkudniowych przesłuchaniach w różnych kategoriach, jury wyłoniło zwycięzców, wśród których zespół "Akord" zajął wysokie II miejsce. Nagrodę dla zespołu wręczył burmistrz Żarowa Leszek Michalak.

Na koncercie galowym, który odbył się 11 listopada, wystąpiły wszystkie nagrodzone zespoły. Występy laureatów odbyły się w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żarowie, a podziwiać je mogli mieszkańcy Żarowa i okolicznych miast.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group