Czytających: 1394

Strzegom: Sukcesy judoków AKS–u

Wtorek, 1 grudnia 2015, 12:45
Aktualizacja: Środa, 2 grudnia 2015, 12:46
Podczas Drużynowych Mistrzostwach Polski Województw w Judo w kategorii młodzik i młodziczek w Krakowie zaprezentowały się kadry województw.

W reprezentacji województwa dolnośląskiego wspólnie walczyli zawodnicy klubów: AKS Strzegom, Bielik Bielany Wrocławskie, WKS Śląsk Wrocław, MaKo Wrocław oraz MKS Juvenia Wrocław.

Reprezentacja naszego województwa wywalczyła 2. miejsce w kategorii kobiet i 3. miejsce w kategorii mężczyzn. Zawodnicy AKS-u: Hanna Fedyczkowska, Antoni Wojtasik, Bartosz Duszak, Dawid Hypta otrzymali powołanie do reprezentowania naszego województwa na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek. Nasi judocy wnieśli duży wkład w zdobyte miejsca i zaprezentowali się z jak najlepszej strony. W swoich pojedynkach pokonywali faworytów - np. Antoni Wojtasik pokonał przed czasem zawodnika Czarnych Bytom - aktualnego mistrza Polski w swojej kategorii wagowej.

W tym samym dniu na zaproszenie przyjaciół z klubu Judo LOKO Trutnov w Czechach wystartowało 4 zawodników z AKS-u Strzegom w kategorii dzieci. Dzieciaki stoczyły po kilka dobrych pojedynków ze swoimi rówieśnikami z Czech, Słowacji, Niemiec i Polski. Pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Sypko. Na drugim miejscu podium stanął Gracjan Poterała. Brązowy medal wywalczył Marcin Wojtków, natomiast Miłosz Pietkiewicz zajął 7. miejsce.

W Turnieju Judo o Puchar Burmistrza Miasta Dzierżoniów sekcję judo AKS-u reprezentowało 12 zawodników w kategorii dzieci i dzieci starszych. W zawodach wystartowało 395 zawodników z 25 klubów z Polski i 2 klubów z Czech. Nasi pokazali się z bardzo dobrej strony, uzyskując bardzo dobre wyniki. W swoich kategoriach wagowych i wiekowych pierwsze miejsca zajęli: Michał Molis, Katarzyna Góra, Michał Koguciuk, Aleksandra Sypko i Gracjan Poterała. Na drugim miejscu uplasował się Miłosz Pietkiewicz. Trzecie miejsca w swoich kategoriach wagowych zajęli: Dariusz Kuś, Kornelia Jeziorska, Dorota Rogińska i Jakub Mulka. Z kolei Mateusz Pakla i Michał Hałajec uplasowali się tuż za podium, na 4. miejscu.